Meclis'te oylama sırasında kavga çıktı

Meclis Genel Kurulu’nda anayasa değişikliği teklifinin 3. maddesi oylanırken AKP ve CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı

Meclis'te oylama sırasında kavga çıktı

Meclis Genel Kurulu'nda anayasa değişiklik teklifinin oylaması sırasında AKP ve CHP'liler arasında kavga çıktı. İki partinin vekilleri arasındaki gerilimin yumruklaşmaya vardığı görüldü.

Anayasa değişikliğinin üçüncü maddesine ilişkin grupların konuşmalrının ardından oylama işlemine geçilmişti. HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, Anayasa değişikliğinde görüşmesinde Dolmabahçe Mutabakatı’nı dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a hatırlattı. Akdoğan, sessiz kalmayı tercih etti.

Anayasa değişikliğinin üçüncü maddesine ilişkin gruplar adına konuşmaların ardından soru-cevap işlemi yapıldı. Ardından HDP’nin değişiklik, CHP’nin de aykırılık önergesi görüşüldü. CHP ve HDP’nin önergeleri reddedildi.

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, gizli oy verme işlemine geçilmeden önce bir kez daha gizli oylamanın yöntemine ilişkin uyarılarda bulundu. Oy verme işlemine geçilmesinden kısa bir süre sonra gizli oylamaya uyulmadığı için oy verme işlemi kısa süreliğine durduruldu.

Gerilim nedeniyle birleşime ara verildi.

Etiketler: TBMM, AKP, CHP, HDP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler