Meclis’in yeni oval masasının maliyeti 1 milyon lira!

Meclis’te 23 kişilik divan üyelerinin yanısıra Meclis bürokratlarının da kullandığı oval masanın maliyetinin 1 milyon lira olduğu açıklandı.

Meclis’in yeni oval masasının maliyeti 1 milyon lira!

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre TBMM başkanlık divanı önceki gün yaptığı toplantıda 2018 bütçesini görüştü. Meclis’te yapılan tadilat ve inşaat çalışmaları hakkında divan üyelerine bilgi verildi.

Bütçe yüzde 20 artırıldı

Meclis’in 2018 bütçesi önceki yıla göre yüzde 20 artırıldı. 2017’de 981 milyon olan bütçe 1 milyar 255 milyona çıkartıldı. Bütçe artışında en büyük kalemi yeni ek hizmet binası için ayrılan ödenek oluşturdu. 2018 bütçesine ek bina için 152 milyon lira ödenek konulurken, ek binanın toplam maliyeti 302 milyon lira olacak.

1 milyon liraya mal olan başkanlık divanı toplantı masasının ‘mikrofonların kısa olması’ nedeniyle yenilendiği belirtildi. Masada elektronik ses düzeni ve gömülü biçimde bilgisayar ekranları da bulunuyor.

2018’te Meclis’te bakım-onarım çalışmaları da devam edecek. Yeni yıl bütçesinden onarım için 14 milyon, bina tefrişatı için de 28 milyon lira ödenek ayrıldı.

Yeni dönemde dokuz otomobil, bir otobüs (41 kişilik), 2 minibüs (17 kişilik) ve bir pikap araba da alınacak.

Etiketler: TBMM, bütçe, oval masa

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler