Mahkeme Kaputaş Plajı'nın yapılaşmaya açılmasını hukuka uygun buldu

Antalya'nın Kaş ilçesinde birinci derece sit alanı olan Kaputaş Plajı'ndaki yapılaşma, mahkeme tarafından hukuka uygun bulundu.

Mahkeme Kaputaş Plajı'nın yapılaşmaya açılmasını hukuka uygun buldu

Antalya 4. İdare Mahkemesi, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği’nin 1. derece sit alanı olan Kaputaş Plajı'nın B tipi mesire yeri olarak tescilini sağlayan Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararının kamu yararına aykırılık taşıdığı gerekçesiyle açtığı davada karara vardı.

Mahkeme, her iki komisyonun aldığı kararlarda herhangi bir isabetsizlik bulunmadığına, kararların yürürlükteki kıyı mevzuatına uygun olduğuna, dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmadığına hükmetti.

Sivil toplum kuruluşlarının avukatı Tuncay Koç, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, yapılan işlemlerle plajın doğal morfolojisinin tamamen yok edildiğinin daha önce bilirkişi raporunda da yer aldığına işaret etti.

Koç, mahkemenin, bunun uygulamadan kaynaklı bir hata olduğunu, sadece verilen kararın mevzuata uygun olup olmadığına bakarak açtıkları davayı reddettiğini savunarak, hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini bildirdi.

kaputaş plajı ile ilgili görsel sonucu

(T24)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler