Londra’da Siyahi genç Charles’in öldürülmesi protesto edildi!

Geçtiğimiz hafta Londra’da polisin kovalaması sonucu girdiği dükkanda gözaltına alındıktan bir saat sonra hayatını kaybeden Rashan Charles’ın ‘polis şiddeti nedeniyle öldüğü’ iddiasıyla başlatılan protesto eylemleri devam ediyor. Gözaltına alınanlar olduğu belirtilirken güvenlik güçleri sözcüsü ‘tam sayı veremeyeceklerini’ söyledi.

Londra’da Siyahi genç Charles’in öldürülmesi protesto edildi!

20 yaşındaki Rashan Charles, 22 Haziran’da Londra’nın doğusundaki Kingsland Caddesi’nde polisin kovalaması sonucu bir dükkana girmiş ve burada gözaltına alındıktan bir saat sonra hastahanede hayatını kaybetmişti.

Polis Charles’ın ‘ağzına bir şey attığını ve onu çıkarmaya çalıştıklarını’ iddia ederken siyah gencin boynu kırılarak polis tarafından kasten öldürüldüğünü belirten göstericiler, bir haftadır İngiltere’nin çeşitli yerlerinde  protesto eylemleri düzenliyor.

‘Gözaltı sayısını tam olarak veremeyiz’

Cuma gecesi Hackney Kasabası’nda düzenlenen eylemde polis ve göstericiler arasında çatışma çıktı.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri kapsamında havadan da helikopterle izlenen protesto sırasında polis göstericilere karşı biber gazı ve tazyikli su kullanırken göstericiler de güvenlik güçlerine çeşitli objeler fırlattı.

Gözaltına alınanlar olduğu bilgisi gelinirken, güvenlik güçleri sözcüsü ‘tam sayı veremeceklerini’ söyledi.

Charles’ın ölümü üzerine polise açılan soruşturma ise sürüyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler