Liseli genci öldüren polis: Elim tetikte değildi ama ateş aldı

16 yaşındaki lise öğrencisini vurarak öldüren polisin yargılandığı davada, polis, “Elim tetikte olmamasına rağmen silahım ateş aldı” iddiasında bulundu.

Liseli genci öldüren polis: Elim tetikte değildi ama ateş aldı

İstanbul’da 16 yaşındaki lise öğrencisini vurarak öldüren polisin yargılandığı davada, “Elim tetikte olmamasına rağmen silahım ateş aldı” iddiasında bulundu.

Liselinin yanında bulan arkadaşı ise, “Bize ‘kaçarsanız tetikteyim’ deyip silahın şarjörünü gösterdi. ‘Tamam teslim olduk’ dedik arkamızı döner dönmez Ömer’in ensesine silahı doğrulttu, silah ateş aldı. Sonra Ömer çok sert bir şekilde yere düştü” dedi.

Esenyurt’ta hırsızlık şüphesiyle gözaltına alınan 16 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Barış Topkara’yı vurarak öldüren polis memuru H.D.S.’nin “Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi olası kast ile öldürme” suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Tutuklu sanık polis H.D.S. savunmasında, “Tek kişi olmam sebebiyle bana karşı mukavemet edip tekrar kaçacaklarını düşündüğümden yere yatırıp muhafaza altına almak için müdahale ettim. Bu esnada elim tetikte olmamasına rağmen silahım ateş aldı” iddiasında bulundu. Topkara’nın yanında bulunan E.S. ise, “Tamam teslim oluyoruz’ dedik. Ömer’in ensesine silahı doğrulttu, silah ateş aldı. Sonra Ömer çok sert bir şekilde yere düştü” dedi.

(GAZETEYOLCULUK)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler