Lice ve Görümlü Belediyelerine kayyum atandı

Diyarbakır'ın Lice ve Şırnak'ın Görümlü DBP'li Belediyelerine kayyum atandı.

Lice ve Görümlü Belediyelerine kayyum atandı

DBP’li Lice Belediyesi’ne İlçe Kaymakamı kayyum olarak atandı. Görümlü Belde Belediyesi’ne de Silopi Kaymakamı kayyum olarak atandı.

Diyarbakır’ın Demokratik Bölgeler Partili (DBP) Lice Belediyesi’ni dün akşam saatlerinde polislerce ablukaya alınmıştı, bu sabaha dek sürdü.

Belediyede kimsenin olmadığı saatlerde operasyon yapan polis, belediye binası ve Lice Kaymakamlığı’nın etrafını bariyerlerle çevreledi. Sabah saatlerinde belediyeye gelen çalışanlar da, polisler tarafından “İçeride arama var” denilerek geri çevrildi.

Yapılan hazırlığın ardından Diyarbakır Valiliği’nin İçişleri Bakanlığı onaylıyla DBP’li Belediye Eş Başkanları Rezan Zuğurli ve Kadri Bayram’ın yerine kayyum atandı.

Belediyeye Lice Kaymakamı Sinan Başak’ın kayyum olarak atandığı açıklandı.

Görümlü Belediyesi’ne de kayyum atandı

7 Şubat’ta Eş Başkan Süheyla Büngül ile gözaltına alınarak İlçe Jandarma Komutanlığı’nda bekletilen Rüzgar bugün adliyeye çıkartıldı. Savcılık ifadelerinin ardından Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkartılan Büngül serbest bırakılırken Rüzgar, “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. Rüzgar, Şırnak T Tipi Cezaevi’ne götürüldü. 

Belediyeye kayyum olarak Silopi Kaymakamı Savaş Konak atandı.

(DİHABER)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler