Kuaför tecavüz etti, polis memuru Periscope'dan canlı yayınladı

30 yaşındaki kuaför E.A baygın haldeki kadına tecavüz etti, ev arkadaşı olan polis görüntüleri Periscope'ta canlı yayınladı. Yapılan ihbarlar sonucunda kuaför ve polise dava açıldı.

Kuaför tecavüz etti, polis memuru Periscope'dan canlı yayınladı


Aralarında ilişki yaşandığını söyledi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şu şekilde gerçekleşti. 34 yaşındaki G.Y. ile şüphelilerden 30 yaşındaki kuaför E.A. olay tarihinden önce bir süre arkadaşlık kurdu. Olay günü olan 5 Eylül 2015 günü ikili eve gitti ve E.A'nın ev arkadaşı 25 yaşındaki polis memuru N.O.K.'nın da evde bulunduğu sırada birlikte alkol almaya başladılar. Salonda uyuyakalan kadın sabah uyandığında üzerinde giysilerinin olmaması üzerine şüpheli E.A.'ya durumu sordu ve E.A. kendisine aralarında cinsel ilişki yaşandığını söyledi.

Cinsel saldırının bir diğer şüpheli N.O.K. tarafından kameraya alındığı ifade edilen iddianamede, bu görüntülerin sosyal medya aracılığı ile video yayını yapmaya yarayan pericope isimli sosyal paylaşım platformundan E.A.'nın kullandığı kullanıcı adıyla canlı olarak yayın yapıldığı belirtildi.

İnsanlar olayı ihbar etti

Görüntünün çözümüne ilişkin bilirkişi raporuna göre kadının aldığı alkol etkisi altında beden ve ruh sağlığı bakımından kendisini savunamayacak bir halde olduğu kaydedilen iddianamede, G.Y'ye E.A. tarafından nitelikli cinsel saldırı yapıldığı ve hürriyetinden yoksun kıldığı anlatıldı. Diğer şüpheli N.O.K.'nın da bu eylemlere yardım eden konumunda iştirak ettiği ve iki şüphelinin de cinsel ilişki anlarına dair görüntüleri kayda alıp sosyal medya üzerinden bu görüntüleri hukuka aykırı olarak yayınladığı belirtilen iddianamede, görüntüleri izleyen insanların olayı ihbar ettiği ve ihbar sonrası başlatılan soruşturma çerçevesinde olayın aydınlatıldığı kaydedildi.


3 suçtan dava açıldı

İlişkiye girdiği ifade edilen kuaför E.A. hakkında "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 18 yıldan az olmamak üzere ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ile " Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından toplamda 8 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlişkiyi kaydettiği belirtilen polis memuru N.O.K. hakkında ise "Nitelikli cinsel saldırı suçuna yardım etme" suçundan 9 yıldan az olmamak üzere ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ile " Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından toplamda 8 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

olayın geçmişi

Olaya ilişkin soruşturma, görüntülerin canlı yayın uygulaması 'periscope'da 5 Eylül 2016 günü yayınlanması ile başladı. Görüntülere ilişkin savcılığa yapılan çok sayıda ihbar üzerine yapılan geniş çaplı soruşturma sonucunda şüpheliler ve mağdurun kimlikleri tespit edildi. Şüpheliler "Nitelikli cinsel saldırı", "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından somut deliller olduğu belirterek geçtiğimiz ay tutuklandı. Yaklaşık 20 gün cezaevinde kalan şüpheliler soruşturma aşamasında avukatlarının itirazı üzerine tahliye edildi.  (DHA)
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler