Köpeğe şiddete tepki gösterdi, şiddete uğradı!

Yeliz Yaman, bir köpeğe şişe fırlatan kafe işletmecisi S.A.'ya tepki gösterdi. S.A., Yaman'ın tehdit etti ve iki parmağını kırdı. Yaman'ın şikayetçi olduğu S.A., ifadeye çağrıldı.

Köpeğe şiddete tepki gösterdi, şiddete uğradı!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, sokaktaki şişe fırlatan S.A.’nın, kendisine tepki gösteren Yeliz Yaman’ın iki parmağını kırdı. Yaşananlar cep telefonuyla görüntülenirken, Yaman şikayetçi oldu.

Tepe Mahallesi Eski Cami Sokağı’nda bulunan bir bankta geçen perşembe günü arkadaşıyla oturan tercüman Yeliz Yaman, yakındaki kafeteryanın işletmecisi S.A.’nın, mekan önüne idrarını yapan tasmalı bir köpeğe pet şişe fırlattığını görünce tepki gösterdi.

Sözlü tartışma büyürken, Yaman’ın yanındaki arkadaşı yaşananları cep telefonuyla görüntüledi. Görüntü çekildiğini fark eden S.A., cep telefonunu almak istedi. Yaman’ın parmaklarını büktüğü öne sürülen S.A., hakaret ve tehdit ederek kafeteryaya geri döndü. Yaşanan tartışma ve hakaretler cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

İfade vermeye gitmedi

Yeliz Yaman, polis merkezine giderek, elindeki görüntülerle şikayetçi oldu. Yaman’ın kırılan sağ elindeki iki parmağı alçıya alındı. S.A. ise nöbetçi savcının talimatıyla ifadeye çağrıldı. Ancak ifade vermeye gelmeyen S.A.’nın, işyerini bir arkadaşına bıraktığı ve ulaşılamadığı öğrenildi. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Saldırıya uğradığını dile getiren Yeliz Yaman, şunları söyledi:

“Burada kadın hakları, hayvan hakları, bütün haklar çiğnenmiş durumda. Benim üzerime yürüyerek parmağımı çevirdi ve ağzımı burnumu yere yapıştıracağını söyleyerek tehdit etti. Bu ülke herkesin istediğini yapabileceği bir memleket haline gelmiş gibi görünse de öyle bir şey yok. Gereken ne varsa sonuna kadar gideceğim. Bundan sonrasını kendileri düşünsünler, kesinlikle bunun peşini bırakmayacağım.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler