Konya'da kadın cinayeti: Boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü

Konya’da bir kadın boşanmak istediği eşi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü, 17 yaşındaki kızı ise ağır yaralı.

Konya'da kadın cinayeti: Boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü

Konya’da 42 yaşındaki Niyazi Yetişir isimli erkek, boşanma davası açan eşi 37 yaşındaki Sevda Yetişir’i tabancayla ateş ederek öldürdü, aynı silahtan çıkan kurşunlar 17 yaşındaki kızı Rabia Yetişir’i ise ağır yaraladı.

DHA’nın aktardığına göre, dün saat 14.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Hacı Veyiszade Mahallesi Şeyh Ulema Yahşi Caddesi’nde meydana gelen kadın olayda, Sevda Yetişir, bir süre önce evden ayrılarak eşinden boşanmak için dava açtı.

Niyazi Yetişir, Adana’ya yerleşen Sevda Yetişir’in bayram için Konya’ya geldiğini ve ailesinin yanında kaldığını öğrendi. Sabah saatlerinden itibaren ayrılmak isteyen eşini takip eden Niyazi Yetişir, çocukları Raiba Yetişir’in daha önce çalıştığı kuaföre gelen Sevda Yetişir’e ve kızı Rabia Yetişir’e silahıyla ateş açtı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Sevda Yetişir, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Niyazi Yetişir ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yetişir'in sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler