Kocaeli’nde gözaltına alınan kadınları bekleyen kitleye polis saldırdı

Kocaeli’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir araya gelen kadınlara yönelik polis saldırısında 35 kadının gözaltına alınmasının ardından, gece saatlerinde hastane önünde gözaltına alınanların serbest bırakılmasını bekleyen ailelerin de bulunduğu kitleye, çevik kuvvet polisleri biber gazı ile saldırdı.

Kocaeli’nde gözaltına alınan kadınları bekleyen kitleye polis saldırdı

Kocaeli’nde 8 Mart Dünya Kadınlar günü için Kocaeli Kadın Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlara yönelik gerçekleşen polis saldırısında 35 kadının gözaltına alınmasının ardından, gözaltına alınanların serbest bırakılmasını bekleyen, aralarında ailelerin de olduğu kitleye polis saldırısı gerçekleşti.

Hastane önünde serbest kalanları karşılamak isteyen 40 kişilik kitleye çevik kuvvet polisleri beklemelerine izin verilmeyeceğini söyleyerek saldırdı. Saldırı sırasında çok yakın mesafeden biber gazı kullanan polise, kitle karşı koydu. Yaşanan arbedenin arbedede 1 kadın polis tarafından gözaltına alındı, ardından serbest bırakıldı.

8 Mart yürüyüşüne yönelik polis saldırısında gözaltına alınan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) MYK üyesi Deniz Çamur, yaşananlara ilişkin “8 Mart bütün Türkiye’de kutlandı ve böyle bir sıkıntı çıkmadı. Kocaeli Valisi, bizlere karşı bu durumu özellikle ortaya koyuyor. Kocaeli’nde OHAL değil sıkıyönetim uygulanıyor. Polisin tavrı her zaman provokasyon yaratmak üzerine kurulu. Mücadele etmeye her zaman devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Siyasi Haber

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler