Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz başarısızlığa mahkum edilen bir darbe girişimidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'a ilişkin "kontrollü darbe girişimi" iddiasını sürdürerek, ''Genelkurmay Başkanı ısrarla komisyona çağrılmadı. FETÖ iddianamesini yazan neden görevden alındı? Bu, başarısızlığa mahkum edilen bir darbe girişimi" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz başarısızlığa mahkum edilen bir darbe girişimidir

Daha önce 15 Temmuz için "kontrollü darbe" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV özel yayınında konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında darbe girişimini aydınlatmak istediklerini belirterek şöyle dedi:

"15 Temmuz'da bir darbe girişimi oldu mu? Oldu, 248 şehidimiz var. Darbeye karşı parlamentoda grubu olan 4 parti mücadele etti. İnsanlarımız sokağa çıktı. Üzerimize düşen bu darbeyi tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarmak, örtbas etmek değildi."

'Başarısızlığa mahkum ettirilen darbe girişimi'

"TBMM'ye bir önerge verdik. Darbeleri araştırma komisyonu kuralım dedik. O zamanki siyasi atmosfer nedeniyle (hükümet) dayanamadılar, buna evet dediler. Siyasal iktidar darbe komisyonunu çalıştırmazsa, bizim arzu ettiğimiz kişileri komisyona davet ettirmezse, biz hükümetin samimiyetini sorgularız" diyen Kılıçdaroğlu, komisyonun işleyişine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu "Genelkurmay başkanı ısrarla komisyona çağırılmadı" dedi.

CHP lideri 15 Temmuz için "Bu, başarısızlığa mahkum edilen bir darbe girişimi" dedi.

(SOL)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler