KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. Zencir: Akademisyen susmaz!

689 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir 'Akademisyen susmaz. Bu KHK’ler ve OHAL bizi yıldıramaz. Biz kazanacağız.' dedi.

KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. Zencir: Akademisyen susmaz!

KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Denizli Şubesi, yayınlanan son KHK ile Pamukkale Üniversitesi’nde görevlerinden alınan akademisyenler için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut, yönetim kurulu üyeleri ve son KHK ile üniversitedeki görevinden çıkarılan Prof. Dr. Mehmet Zencir katıldı.

SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut,15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidar tarafından OHAL ilan edilerek parlamentonun by-pass edildiğini, kendilerine muhalif olanların ise kamudan ihraç edildiğini savundu. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, son KHK’larla görevlerinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir ve Doç. Dr. Nergül Çördük için yasadışı hiçbir örgütle bağı olmadığına karar verdiğini belirtti.

689 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir de konuşmasında şunları kaydetti:

“Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor. Ama bizim gibi karşı duranlar da güçlenerek ilerliyor. 20 yıldır Pamukkale Üniversitesinde görev yapıyorum. Biz emeğe, doğaya, insan haklarına yapılan saldırılara karşı, Barış Bildirisi’ne imza attık. Biz bu haksızlıklara karşı mücadele ettik. Akademisyen susmaz. Geri adım atmış da değiliz. Bu KHK’ler ve OHAL bizi yıldıramaz. Biz kazanacağız. Ben unvanımı toplumdan aldım. Kimse alamaz. Ayrıca unvana ihtiyacım olduğu da söylenemez.”

Çıkarılan 689 sayılı KHK ile Pamukkale Üniversitesi Çocuk Hastalıkları bölümünde görev yapan öğretim elemanlarından Doç. Dr. Nergül Çördük'te ihraç edilmişti.

(EVRENSEL)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler