KESK'li kadınlar: 8 Mart'ın aydınlığında buluşuyoruz

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde iş güvencesine ve geleceğe sahip çıkmak için tüm Türkiye'de alanlarda olacağını açıklayan KESK'li kadınlar “8 Mart'ta tekçiliğe, cinsiyetçiliğe, ayrımcılığa ve faşizme karşı itirazlarımızı büyüterek diktatörlük rejimine 'Hayır' diyoruz” dedi.

KESK'li kadınlar: 8 Mart'ın aydınlığında buluşuyoruz

KESK ve KESK’e bağlı sendikaların kadın yöneticileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapacağı etkinlik programını basın toplantısıyla duyurdu. 8 Mart günü tüm Türkiye'de işyerleri önünden, sokaklardan, meydanlardan “Her yerdeyiz” diyerek alanlarda olacağını açıklayan KESK'li kadınlar 8 Mart'ın resmi tatil olması talebini yineledi. KESK Genel Merkezinde gerçekleşen basın toplantısında programı açıklayan KESK Hukuk-TİS ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Fatma Çetintaş, “Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir diyerek yıllardır yürüttüğümüz mücadelemize sahip çıkıyor, 8 Mart'ta tekçiliğe, cinsiyetçiliğe, ayrımcılığa, faşizme karşı itirazlarımızı büyütüyoruz, diktatörlük rejimine hayır diyoruz” dedi.

'Hayır'ı örgütlüyoruz'

Süreklileştirilmiş OHAL'e, KHK'ler ile işten atmalara, en temel hak  özgürlüklerin kullanımının keyfiyetle yasaklanmasına itirazlarını dile getiren Çetintaş, “Bizi geleceksiz, kimliksiz, iradesiz ve güvencesiz bırakmak isteyenlere ‘Hayır’ diyoruz, ‘Hayır’ örgütlüyoruz” dedi. Özgür, eşit, cinsiyetçi olmayan bir yaşamı kuruncaya kadar mücadele edeceklerini söyleyen Çetintaş, 8 Mart günü “Her yerdeyiz” diyerek kitlesel olarak iş yerleri önünde, sokaklarda, meydanlarda olacaklarını açıkladı. 8 Mart'ın resmi tatil olması talebini yineleyen Çetintaş, tüm hafta boyunca “Gitmiyoruz her yerdeyiz” kokartları takacaklarını belirtti. Çetintaş, 4 Mart Cumartesi günü OHAL hukuksuzluklarına ve ihraçlara karşı “İş güvencemize sahip çıkıyoruz” diyerek tüm illerde oturma eylemi gerçekleştireceklerini söyledi. 6 Mart günü tutuklu kadınlara dayanışma kartları göndereceklerini belirten Çetintaş, aynı günün akşamı da “Hayır de kadınlar kazansın” etiketi ile sosyal medyada gerçekleştirecekleri eylemde kadınları sözlerini söylemeye ve Hayır'larını birleştirmeye çağırdı. 

KESK’li Kadınların 8 Mart programı şöyle:

– 4 Mart Cumartesi günü “OHAL hukuksuzluğunu, KHK’ları, ihraçları kabul etmiyoruz, iş güvencemize sahip çıkıyoruz” sloganıyla tüm illerde oturma eylemleri…

– 6 Mart Pazartesi günü, tutsak kadınlara dayanışma kartları gönderilerek postaneler önünde basın açıklamaları…

-6 Mart Pazartesi akşamı kadınlar sosyal medyada “hayır de kadınlar kazansın” sloganıyla buluşacak.

– 8 Mart Çarşamba günü kadınlar meydanlarda olacak ve 8 Mart’ın resmi tatil olması talebi yinelenecek. 

Etiketler: KESK, 8 mart, Referandum, hayır

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler