Kerkük'e gideceklerini açıklayan faşistten mahkemede 'U dönüşü': 'Ticaret için gidiyorum'

200 kişi ile Kerkük'e gideceklerin açıklayan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, ifade vermek için gittiği duruşmada 'U dönüşü' yaptı. Kerkük'e gidecek misin sorusuna Mican, 'ticaret için ara sıra yurt dışına çıkıyorum' cevabını verdi.

Kerkük'e gideceklerini açıklayan faşistten mahkemede 'U dönüşü': 'Ticaret için gidiyorum'

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nü yönelik tehdit içerikli sözleri nedeniyle hakim karşısına çıktı.

Sendika.org’da yer alan habere göre; duruşma sırasında müşteki Gülşah Öztürk’ün vekili Avukat Mehmet Ümit Erdem, suç vasfının değişmesi ihtimaline karşı Mican’ın ek savunmasının alınması talebinde bulundu ve “Sanık yaptığı yakın tarihli açıklamasında 200 arkadaşı ile birlikte Kerkük’e gideceğini beyan etmiştir. Ek savunma yönünden sanığın gelecek celse hazır bulunmama durumuna binaen bu celse alınmasını talep ederiz” dedi.

Mahkeme de talebi yerinde görerek ek savunma alınmasına karar verdi ve hakim, Mican’a “Sen Kerkük’e gidiyormuşsun, doğru mu?” diye sordu. Mican ise, “Ticaret için yurt dışına ara sıra gidip geldiğim doğrudur” dedi.

Mircan, Kürdistan’ın bağımsızlık referandumu sonrası “200 arkadaşlarımızla Kerkük’e gidiyoruz” açıklaması yapmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler