KCK, kaçırılan MİT’çilerin isimlerini açıkladı: Yeni bilgiler açıklayacağız

KCK, kaçırılan MİT yetkililerinin kimliklerini açıkladı; MİT'çilerin verdiği yeni bilgilerin kamuoyuyla paylaşılacağı açıklamasında bulundu. KCK, yakalanan MİT’çilerin isimlerinin ‘Erhan Pekçetin ve Aydın Günel’ olduğunu duyurdu.

KCK, kaçırılan MİT’çilerin isimlerini açıkladı: Yeni bilgiler açıklayacağız

KCK, kaçırılan MİT yetkililerinin kimliklerini açıkladı; MİT'çilerin verdiği yeni bilgilerin kamuoyuyla paylaşılacağı açıklamasında bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, 2017 yılının Ağustos ayında Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) 2 üst düzey yöneticisinin kaçırılmasının ayrıntılarını ve sonucunu açıkladı.

ANF’nin haberine göre; açıklamada ele geçirilen MİT üst düzey yöneticilerinin Tayyip Erdoğan’ın “sır küpüm” dediği MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın Erdoğan’ın talimatı ile özel olarak görevlendirildiği belirtildi.

KCK açıklamasında, Tayyip Erdoğan’ın “özel talimatı” ile PKK’nin üst düzey yöneticilerine yönelik suikast, tutuklama hedefi ile Güney Kürdistan’a geçen ve operasyonu bizzat yöneten 2 MİT yöneticisinin ele geçirilmesi ile önemli bilgi ve belgelere ulaşıldığı belirtildi. Operasyonun 5 ay önce başlatıldığına dikkat çekilen açıklamada; MİT’inin çok sayıda elemanının kaçırıldığı belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“TC’nin geçmişten günümüze kadar temel stratejisi ne pahasına olursa olsun Kürtleri soykırıma uğratma yönünde olmuştur. Bu nedenle tedip-tenkil-tehcir politikası değişmeden sürmektedir. Bugün de gerillayı tasfiye etme ve halkın iradesini kırma saldırıları ve Önderliğimize uygulanan ağır tecrit Kürt halkını soykırıma uğratma amaçlıdır. Bu nedenle Önderliğimize, halkımıza ve gerillaya karşı her türlü kirli araç ve yöntemler uygulamaya konulmaktadır. Tayyip Erdoğan ve tüm faşist ittifakları varlıklarını Özgürlük Hareketini tasfiye etme ve Kürt halkını soykırıma uğratmaya bağladıklarından bu saldırılarını yoğunlaştırarak sürdürmektedirler.”

İsimler açıklandı

Operasyonun detayları hakkında da önemli bilgiler veren KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı açıklamasında şunlar belirtildi:

“Bu operasyon hazırlığı bir aşamadan sonra hareketimizin birimleri tarafından fark edilmiş ve tüm aşamaları denetim altına alınarak takibe tabi tutulmuştur. Aylardır hazırlık yapan 2 üst düzey MİT yöneticisi tam saldırıya geçeceklerken HPG’nin özel bir birimiyle ŞEHİT SAKİNE CANSIZ DEVRİMCİ İNTİKAM OPERASYONU’nu başlatmış ve bu üst düzey yöneticileri ele geçirmiştir.”

“Tarihin gördüğü en büyük devrimci karşı istihbarat operasyonuyla ele geçirilen 2 MİT yöneticisinin Özgürlük Hareketimize karşı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Hakan Fidan’la birlikte doğrudan çalışan daire başkanları olması bu operasyonun büyüklüğünü ortaya koymaktadır” denilen açıklamada, MİT yöneticileri ile ilgili ise şu bilgiler verildi: “Ele geçirilen MİT üst düzey yöneticileri 20 yıldır Türkiye ve Kürdistan’ın çeşitli yerlerinde önemli görevler yapan ve daha sonra MİT merkezinde görevlendirilen Erhan Pekçetin ve Aydın Günel’dir. Erhan Pekçetin, MİT’in en stratejik dairesi olan yurtiçi etnik bölücü faaliyetler Başkanı, Aydın Günel ise içeride ve dışarıda MİT İnsan Kaynakları Yöneticisidir. Bunlar MİT merkezinde çalıştıkları ve önemli sorumluluk üstlendikleri için ve diğer dairelerle sıkı ilişki içinde olduklarından MİT’in bütün çalışmalarından ve yaptığı operasyonlardan doğrudan ya da dolaylı bilgi sahibidirler.”

‘Yeni bilgiler de açıklayacağız’

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı açıklamasında kamuoyuna çağrı da yapıldı:

“MİT yöneticilerinin üzerinden çıkan belgelerde ismi geçenleri deşifre etme, takibe alma, denetim altında tutarak tüm ilişki ağlarını anlama ve sonra da operasyona dönüştürme yöntemi esas alınmıştır. MİT’in halkımıza ve halklara dönük bazı konularda işlediği suçlar yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.

AKP iktidarının ve MİT’in bu dönemde kirli savaşını yoğunlaştırdığı dikkate alındığında yurtseverleri, demokratları ve bir bütün olarak halkımızı faşist iktidarın toplumu yanlış yönlendirmeye yönelik özel savaş haberlerine ve psikolojik savaşına karşı duyarlı olmaya ve bu yönlü saldırılarına karşı tutum almaya çağırıyoruz.”

Etiketler: PKK, KCK, MİT

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler