Kayyum tabelasını indirdiği İŞTAR Kadın Danışma Merkezi'nde 5 işçiyi işten attı

Dün tabelası indirilen Mersin Akdeniz Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İŞTAR Kadın ve Danışmanlık Merkezi'nde bugün 5 işçi işten atıldı.

Kayyum tabelasını indirdiği İŞTAR Kadın Danışma Merkezi'nde 5 işçiyi işten attı

18 Aralık'ta kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş, dün belediyeye bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki İŞTAR Kadın ve Danışmanlık Merkezi’nin çok dilli tabelasını kaldırdı.

Belediye yetkilileri tabelanın kayyumun talimatı çerçevesinde kaldırıldığını belirtirken, 2010 yılında kurulan İŞTAR Kadın Merkezi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın istemi ile İl Müdürlüğü’ne bağlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı İŞTAR Kadın ve Danışmanlık Merkezi’nde çalışan 5 işçinin işine son verildiği taşeronları tarafından kendilerine bildirildi.

Sığınma evinden 2 güvenlikçi 1 Sosyal Çalışmacı, Kadın Merkezinden 1 sosyolog, Çay Mahallesi’nden ise 1 kadın çalışan işten çıkarıldı. İşten çıkarılmalara dair hiçbir gerekçe sunulmadığı öğrenilirken, işten çıkarıldıkları haberini taşeronları verdi.

İŞTAR, kadına dair her konuda devreye giren kurum kadınların sesi olurken, kadınlara avukat, psikolog ve sosyolog gözetiminde hukuki, psikolojik, sosyal ve aile içi iletişim konularında rehberlik hizmeti sunuyordu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler