Kayyım sağlık merkezini AKP Kadın Kollarına devretti

Şırnak'ta halka anadilinde hizmet veren sağlık merkezi, belediyeye atanan kayyım tarafından AKP İlçe Kadın Kollarına devredildi.

Kayyım sağlık merkezini AKP Kadın Kollarına devretti

Şırnak'ın Cizre Belediyesi bünyesinde 14 Mart 2011 tarihinde halka anadilde sağlık ve eğitim hizmeti vermeye başlayan Bişeng Halk Sağlık Merkezi, belediyeye atanan kayyım tarafından işlevsizleştirildikten sonra AKP İlçe Kadın Kollarına devredildi. Günde ortalama 50 hastaya anadilde sağlık hizmeti yanı sıra köylerde sağlık taraması yürüten sağlık merkezi, IŞİD saldırıları sonrasında Şengal’den göç eden Êzidîlere uzun süre hizmet verdi. Kayyım atmasının ardından birçok çalışanı görevden alınan merkezde sağlık hizmetleri ise son buldu. 

Yerine Kur'an kursu açıldı

Sağlık hizmetinin yanı sıra binada bulunan 4 sınıfta 80’e yakın çocuğa da anadilde eğitim veriliyordu. Anadilde eğitimin son verildiği merkezin derslikleri, Kur’an kursuna çevrildi. Yine aynı binada bulunan ve kadınların çeşitli sorunlarının çözümüne katkı sağlayan Stiya Zin Kadın Danışma Merkezi de kapatıldı.

AKP Kadın Kollarının merkezi yapıldı

Sağlık ve eğitim çalışmalarının son verildiği merkez, AKP Kadın Kolları çalışma mekanına dönüştürüldü. Merkezin kendilerine devredildiğini sosyal medya hesaplarından duyuran AKP’li kadınlar, sık sık toplantılar yaptıklarını da paylaştı. Özelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden yardım almak isteyen kadınların yönlendirildiği merkezde, AKP üyelik çalışması yürütülüyor.

(DİHABER)

Etiketler: kayyım, AKP

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler