Kayseri'de işsiz kalan 45 yaşındaki Çopur, kendini yaktı

Kayseri'de işsiz kalan 45 yaşındaki Haydar Çopur, borçları 2 bin TL’yi bulunca kendini yaktı.

Kayseri'de işsiz kalan 45 yaşındaki Çopur, kendini yaktı

Kayseri'de işsiz kalan 45 yaşındaki Haydar Çopur, borçları 2 bin tL’yi bulunca Valilik Göç İdaresi binası önünde üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Çopur, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Kocasinan İlçesi Cumhuriyet Meydanı Ahmetpaşa Caddesi'ndeki Valilik Göç İdaresi binası önüne gelen Haydar Çopur, burada elindeki bidondaki benzini başından aşağıya dökerek, intihar edeceğini söyledi. Bir süre bekleyen Çopur, polisin ve çevredekilerin müdahalesine fırsat vermeden elindeki çakmağı yaktı ve kendini ateşe verdi. Bir anda alev topuna dönen Çopur'un üzerine, buradaki memurlar bina içinden getirdikleri suyu döktü. Polis ve sağlık ekipleri deHaydar Çopur'u 112 ambulansına  bindirip, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Çopur'un vücudunda ağır derecede yanıklar oluştuğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Haydar Çopur'un işsiz olduğu ve 2 bin TL civarındaki borcu olduğu ve bu borcu ödeyemeyince canına kıymak istediği belirtildi.

DHA

Son Haberler

Popüler Haberler