Kararname dediğin nedir ki?: Erdoğan canlı yayında kararname imzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’da düzenlenen referandum programında konuştu. Erdoğan konuşmasının sonunda güzellik uzmanları ile bir araya geldi, bakanlar kurulu kararını canlı yayında imzaladı.

Kararname dediğin nedir ki?: Erdoğan canlı yayında kararname imzaladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da bulunan Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda güzellik uzmanları ile bir araya geldi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmasının sonunda Güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak, tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesi ve bu uzmanların sahip olması gereken belgeleri düzenleyen bakanlar kurulu kararını canlı yayında imzaladı.

Erdoğan'ın konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle:

14 yıldır bu ülkede bizler bir sessiz devrim gerçekleştirdik. Bunu ben değil, bize saldıran batı söylüyor. Şu anda kişi başı 3 bin 500 dolar olan Türkiye 11 bin dolara çıkmış durumda. Aldığımız Türkiye'yi daha ileri götürdük. Göreve geldiğimizde 75 üniversite vardı. Şimdi 181 üniversite var. Bütçemizin yarısını Milli Eğitim'e ayırdık. Sağlık reformlarıyla önemli bir adım attık. Şu anda hastanesi olmayan ilimiz yok. Eğer vatandaşımızın bir sorunu var da biz o sorunu çözemezsek, o hayat bize haram olsun.

Hayır çadırında yaşadıklarını anlattı

Şimdi dün bir hayır çadırına gittim. Dedim niye hayır diyorsunuz. Ne dediler. Çağdaş bir Türkiye için. Peki neyiniz eksik dedim. Cevap yok. Dedim ki bak kardeşim. Sloganik konuşmuyorum. Neyi yapıyoruz. Şu anda şurada Yavuz Sultan Selim Köprüsü var. Şimdi buna hızlı treni ekliyoruz. Oradan bir tanesi atladı. Niye adını Yavuz Sultan Selim koyuyorsunuz. Ayrımcılık yapıyorsunuz. Çok üzüldüm. Biz o sultana yakışır diye o ismi oraya verdik. Şimdi Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını yapıyoruz. Benim o çılgın projem. 16 Nisan'dan sonra hak ve özgürlüklerde daha güzel bir Türkiye olacak. Yaşam koşullarımıza müdahale ediliyor diyorlar. Hanginize edildi.

Canlı yayında kararname

Erdoğan konuşmasının sonunda canlı yayında kararname imzaladı. Erdoğan imzaladığı kararnameyi okudu ve şunları söyledi:

Güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak, tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesi ve bu uzmanların sahip olması gereken belgeleri düzenleyen bakanlar kurulu kararını imzalıyorum.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler