Kadınlar: Hayır’larımızla 8 Mart kadın mitingimize çağırıyoruz!

Taksim’de bildiri dağıtan HDK ve HDP Kadın Meclisi ile TJA’lı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için 5 Mart’ta yapılacak mitinge çağrı yaptı.

Kadınlar: Hayır’larımızla 8 Mart kadın mitingimize çağırıyoruz!

HDK Kadın Meclisi, HDP Kadın Meclisi ve TJA’lı kadınlar Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda 5 Mart günü düzenlenecek miting için Taksim’de bildiri dağıtarak kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine davet etti. Taksim Tünel’den başlanan bildiri dağıtımı Taksim Meydan’a kadar sürdü. Çevredeki kadınların yoğun ilgisiyle karşılanan bildiri dağıtımında renkli görüntüler yaşandı.

Kadınların dağıttığı bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Rosa Luxemburglardan, Clara Zetkinlerden, Arin Mirkanlardan, Sevelerden aldığımız devrimci mirasın coşkusuyla bu 8 Mart’ta bir kez daha ilan ediyoruz, 2017 8 Mart’ı yeni bir kadın yüzyılının doğuşunu müjdeliyor.”

Kurduğumuz Eş Başkanlık sistemimize sahip çıkmak ve Eş Başkanımız Figen Yüksekdağ ve kadın Meclisi sözcümüz Besime Konca başta olmak üzere tüm vekil ve belediye eş başkanlarımızın rehin tutulmalarını sona erdirmek, emeğimize, bedenimize, kimliğimize ve irademize sahip çıkmak, Rojava'daki kadın devriminin gelişmesi ve statüsünün tüm dünyada kabul edilmesi, binbir emekle yarattığımız kazanımlarımızı, yaşam alanlarımızı, dereleri, suyu, toprağı, börtü-böceğin hakkını savunmak için alanlarda, sokaklarda, işyerlerinde, üniversitelerde, eylemlerde yaşadığımız her yerde direneceğiz.

HDK, HDP TJA Kadın Meclisleri olarak tüm kadınları kendi öz gücümüzü örgütleyerek, birlikte mücadele etmeye, kadın devriminin şafağında erkek-devlet şiddetine, tekçileye ve emek sömürüsüne karşı isyanımızı büyütmeye, ‘Hayır’larımızla 8 Mart kadın mitingimize çağırıyoruz.” 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler