Kadın Emeği Kolektifi 9. Yaz Kampını yaptı: Kadın Dayanışması Yaşatır

Kadın Emeği Kolektifi, bu yıl 9.'sunu düzenlediği yaz kampını Mersin Kocahasan'da gerçekleştirdi. Birçok şehirden katılan kadınlar çeşitli atölyeler düzenledi.

Kadın Emeği Kolektifi 9. Yaz Kampını yaptı: Kadın Dayanışması Yaşatır

Siyasihaber

Kadın Emeği Kolektifi 29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Mersin Kocahasan’da 9. Yaz Kampını “Kadın Dayanışması Yaşatır” başlığı altında gerçekleştirdi. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Kocaeli, İzmir, Hatay ve Gaziantep 100 kadının katıldığı bu yaz kampında Kadın Emeği Kolektifi’nin 10. kuruluş yılı da kutlandı.

Kampta gerçekleştirilen atölyeler sırasıyla şöyle: “Yard. Doç. Dr. Lülüfer Körükmez - Mültecilik ve Kadın, Göçmen Kadınlarla Nasıl Dayanışmalıyız?”, “Araşt. Gör. Buket Kılıçer – Feminist Psikoloji”, “Eğitimci Özlem Bayat: Edebiyat Atölyesi, Damızlık Kızın Öyküsü ve Türkiye’de Kadına Yönelik Muhafazakar Politikalar”, Kadın Emeği Kolektifi’nin dünü, bugünü ve yarınının konuşulduğu “Vardık, Varız, Var olacağız: Örgütlenme Atölyeleri”.

Ayrıca Filmmor Kadın Kooperatifi’nin yapımcısı olduğu “İsyan-ı Nisvan” filminin gösterimi yapıldı ve ardından filmin yönetmeni Melek Özman’la bir söyleşi gerçekleştirildi. Kamp'ta, Mersin Kadın Emeği Kolektifi Günyüzü Korosu da bir konser verdi.

Kampın son günü olan 1 Ekim’de kadınların eş zamanlı tüm Türkiye’de başlattıkları “Eşit ve Özgür bir Hayat İçin” kampanyasına canlı yayınla destek verildi. Kadın Emeği Kolektifi’nin 9. Yaz Kampı “Kadın Dayanışması Yaşatır” koordinasyon seçiminin ardından sona erdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler