Kadın avukatı kürsüden iten Mersin Baro Başkanı: Hak ettiğini düşünüyorum!

Mersin Baro Başkanı'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın avukatın konuşmasını gasp ederek kürsüden iten Mersin Baro Başkanı "hak ettiğini düşünüyorum" açıklaması yaptı.

Kadın avukatı kürsüden iten Mersin Baro Başkanı: Hak ettiğini düşünüyorum!

Yaşananlara değin bir basın açıklaması yapan Baro Başkanı Ali Er, şiddetini kasıtlı olarak yapmadığını iddia ederek 'refleks' olduğunu söyledi. 

Er "Dün gerçekleşen olay bizi üzdü. Olayda basında yer aldığı gibi kasıtlı bir itme hareketi yok. Biz kürsüye bir arkadaşımızı davet ederken davetsiz ve izinsiz şekilde kürsüyü işgal eden bir avukat arkadaşımız var. Oradaki mesele, benim gelen arkadaşa yol açma anında yapmış olduğum bir refleks. Herhangi bir kasıtlı itme, kakma yok, ya da basında darp diyorlar, bu kadar ileri giden bir eleştiri bizi üzdü." ifadelerini kullandı.

Er, şiddetinin üzerini örterek kadın avukatların provakasyon yaptığını söyledi:

"Dün yaşanan böyle tatsız bir olayda, bir grup avukatın provokasyon amaçlı olarak önceden planladığını düşünüyorum. Tabii ki kadınlarımıza karşı böyle bir hareketi isteyerek yapmış değilim. Refleksti, üzüntü duyuyoruz. O arkadaşımızdan değil, tüm kadın arkadaşlarımıza üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyorum."

Daha sonraysa Yavuz Oğhan’dan 'Bidebunudinle' programına çıkan Baro Başkanı Er kadın avukata uyguladığı şiddeti savunarak "hak ettiğini dünüşüyorum" açıklamasında bulundu. 

Er, "Bütün kadınlardan bu konuda özür dilerim. Ama o arkadaşımızın öncesinde oluşan hareketleri dolayısıyla ondan böyle bir şeyi düşünmem. O arkadaşımızın bazı hareketleri nedeniyle hak ettiğini düşünüyorum" sözlerini dile getirdi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler