Kadıköy’de psikolog Alper Engeler 'kedi evi' yaptığı için öldürüldü

Dün Üsküdar’da kediler için sokağa kedi evi bırakan gençlerin saldırıya uğramasının ardından, Kadıköy’de kedilerin soğuktan korunması için kedi evi yapan psikolog Alper Engeler, komşusu tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Kadıköy’de psikolog Alper Engeler 'kedi evi' yaptığı için öldürüldü

İstanbul Kadıköy'deki Moda'da kedi evi yüzünden cinayet işlendi. Edinilen bilgiye göre, 49 yaşındaki psikolog Alper Engeler, oturduğu apartmanın yakınındaki Ağabey Sokak'ta kaldırıma tahtadan kedi evi yaparken komşusuyla tartışmaya başladı.

İddiaya göre sözlü olarak başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Engeler tartıştığı kişi tarafından bıçaklandı. Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Alper Engeler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

"Bu ülkenin çığırından çıktı, kıyamet bu olsa gerek"

Çevresinde hayvan sevgisiyle tanınan Alper Engeler yakınlarını yasa boğdu. Engeler'in arkadaşı Zeynep Sırımoğlu olayın ardından Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Alper Engeler beslediği kediler yüzünden tartıştığı komşusu tarafından Moda'daki evine yakın bir yerde dün gece bıçaklanarak öldürüldü. Bu dünya, bu ülke çığrından çıktı, kıyamet denen şey bu olsa gerek. Yuh diyorum, pes diyorum, başka da bir şey demiyorum" ifadelerini kullandı.

Üsküdar’da da sokağa kedi evi koyan gençler saldırıya uğramıştı

Dün de İstanbul Ünalan'da sokağa kış günlerinde kedilerin sığınması için kutu bırakan gençler mahallede ikamet eden kişiler tarafından tehdit edilmiş ve saldırıya uğramıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler