Seçtiklerimiz
 • ABD’nin ‘yeni’ İran stratejisi ve Ortadoğu’daki yansımaları
  ABD’nin ‘yeni’ İran stratejisi ve Ortadoğu’daki yansımaları

  SEÇTİKLERİMİZ- Mustafa Peköz yazdı: “Ankara karşıtı ekibin Amerika’da etkin bir güç haline gelmesi önümüzdeki süreçte Ankara-Washington hattında tahmin edilenden çok daha fazla gerilim yaratacaktır. Kürtleri daha fazla desteklemelerinin yanı sıra İran’ı hedefe koymaları da Ankara’da etkisini hissettirecektir.”

 • İstanbul'un afete eşdeğer sorunu: Asbest
  İstanbul'un afete eşdeğer sorunu: Asbest

  SEÇTİKLERİMİZ - Pelin Cengiz'in Artı Gerçek'te yer alan yazısı: "Yıkılan ve yıkılması planlanan milyonlarca binanın neredeyse tamamı, başta akciğer kanseri olmak üzere birçok solunum hastalığına neden olan asbest içeriyor."

 • Şehir Hastanesinde yüzde 70 garanti edilen nedir?
  Şehir Hastanesinde yüzde 70 garanti edilen nedir?

  SEÇTİKLERİMİZ - Hale Dalkıran Somut Haber’e yazdı: “Sağlık sistemimiz, ‘koruyucu hekimlik’ anlayışından vazgeçilerek, ‘hasta garantili’ hale dönüşmüştür. Vatandaşın yolu hastaneye düşse de düşmese de yüklenici şirket, garanti edilen parasını alacak.”

 • Bak şu Elysée’nin işine!
  Bak şu Elysée’nin işine!

  SEÇTİKLERİMİZ- Fehim Taştekin’in Gazete Duvar’daki yazısı: “Fransa gibi ülkelerin tutum belirlemesi kolay kolay bir Fransız askeri konuşlanmasını beraberinde getirmeyebilir. Bu ne oranda ABD ile eşgüdüm içinde olduklarına da bağlı. Fakat Macron’un tutumu iki bakımdan ortamı değiştirebilir.”

 • ‘Onu yeme, bunu yeme; peki ne yiyeceğiz’ sorusuna 10 yanıt
  ‘Onu yeme, bunu yeme; peki ne yiyeceğiz’ sorusuna 10 yanıt

  SEÇTİKLERİMİZ - Bülent Şık Bianet’e yazdı: “İyi beslenme bireysel tercihlerle değil toplumsal politikalarla mümkün kılınabilir ancak. Dolayısıyla bizim ne yediğimiz kadar başkalarının neleri yiyemediğini de dert edinmeden ‘sağlıklı’ bir çıkış yolu bulabilmek olanaksızdır.”

 • Kadının çifte proleter hali
  Kadının çifte proleter hali

  SEÇTİKLERİMİZ- Tuba Torun’un Gazete Duvar’daki yazısı: “Kadın olmanın yaşamın her alanında getirdiği zorluk, haksız şekilde işten çıkarılan bir kadın işçinin bu son derece “süssüz” cümlesi kadar gerçek.”

 • Toksik kokteyller
  Toksik kokteyller

  SEÇTİKLERİMİZ- Bülent Şık’ın 1+1 Forum’daki yazısı: “İnanılması güç ama ABD’de her on kişiden dokuzunun idrarında ya da kanında tarımsal toksik kimyasal, yani pestisit kalıntısı bulunuyor.”

 • Çay var içersen!
  Çay var içersen!

  SEÇTİKLERİMİZ - İrfan Değirmenci'nin Birgün'deki yazısı: Buluş Akpolat. Ne soyisim değil mi? Kupon arazilere milyon dolarlık rezidanslar kondurup köşe dönmek için ideal. Ama öyle olmuyor işte. Bu işler fıtrat meselesi!

 • Ya bir de diktatör olsaydı…
  Ya bir de diktatör olsaydı…

  SEÇTİKLERİMİZ- Aydın Engin'in Cumhuriyet'teki yazısı: “Benim de her duyduğumda içimden “Yav acaba diktatör olsaydın daha farklı ne yapardın Reis” diye sormak gelir."

 • Damdaki Kemancı
  Damdaki Kemancı

  SEÇTİKLERİMİZ- Kadir Akın, Sanatatak.com'a yazdı: "Benim için AKM hep, “Damdaki Kemancı” müzikali ve Cüneyt Gökçer’in o gür sesiyle söylediği “if I were a rich man” olarak kalacaktı."

 • Kendi elimizle Afganistan kuruyoruz
  Kendi elimizle Afganistan kuruyoruz

  SEÇTİKLERİMİZ - Aslı Aydıntaşbaş'ın Cumhuriyet'te yer alan yazısı: "Türkiye, savaştan kaçan bu insanları almakla insani açıdan doğru olanı yaptı. Ancak şimdi içlerindeki İslamcı gruplara “El Kaide ve YPG - Kürt olmasın da ne olursa olsun” diye müsamaha göstererek, gelecek kuşaklarda başını ağrıtacak bir sürece girdi."

 • Cuma Çiçek: Türkiye’nin geleceği Kürt dalgasına bağlı
  Cuma Çiçek: Türkiye’nin geleceği Kürt dalgasına bağlı

  SEÇTİKLERİMİZ - Gazete Duvar’dan İrfan Aktan’ın akademisyen Cuma Çiçek ile yaptığı röportaj: “Türkiye’nin ana krizi, içeride ve Ortadoğu’da yükselen Kürt dalgası. Bu dalganın asıl gücü birtakım siyasi hareketlerin özne olmasına değil, sokağın dönüşümüne dayanıyor. Esas soru şu: Türkler, Araplar ve Farslar bu dalgayı nasıl karşılayacak?”

 • Mülkiyeliler Seçimi: ‘Yetiştik Çünkü Biz…’
  Mülkiyeliler Seçimi: ‘Yetiştik Çünkü Biz…’

  SEÇTİKLERİMİZ - Füsun Çiçekoğlu Bianet'e yazdı: “İnek Bayramından, İnsan Hakları Merkezine, öğrenci topluluklarından, hocalarına varana kadar Mülkiye'nin adım adım yok edilişini acz içinde izleyen, kurumu koruma adı altında kurumu kurutan mevcut Mülkiyeliler Birliği yönetiminin yapmadığı ne varsa yapmaya talip "Yetiştik Çünkü Biz" şiarıyla yola çık

 • Afrin'den Diyarbakır'a
  Afrin'den Diyarbakır'a

  SEÇTİKLERİMİZ - Aydın Selcen'in Gazete Duvar'daki yazısı: Neleri bilmiyoruz? Ankara’nın Moskova’ya Afrin’e karşılık Idlip, Beşar Esat’ın liderliği, Suriye’de nihai çözüm ve ikili ilişkilerde ödünler verip vermediğini bilmiyoruz.

 • Boykot: İki kenarı da kesen kılıç
  Boykot: İki kenarı da kesen kılıç

  SEÇTİKLERİMİZ - Metin Çulhaoğlu İleriHaber’e yazdı: “Eğer seçim takvimine bağlı kalınırsa, boykot gibi iki kenarı da kesebilecek bir kılıcı zamanlama gözetmeden gelişigüzel sallamaktan kaçınmak, en azından karşı tarafı kesecek kenarının körelmemesine dikkat etmek en doğrusu olacaktır.”

 • Kastelli’den ‘Dombili’ye: ‘Bizim Çiftlik’
  Kastelli’den ‘Dombili’ye: ‘Bizim Çiftlik’

  SEÇTİKLERİMİZ- Hakkı Özdal’ın Gazete Duvar’daki yazısı: “Bizim Çiftlik’te dünkü tokatçılar Kastelli, Kombassan, Jet-Fadıl ise bugünkü tokatçı da Dombili’dir. Her siyasal-toplumsal sistem ‘layık olduğu’ tokatçıyı üretmektedir belki de…”

 • Hamit Bozarslan: Türkiye toplumu çöküyor
  Hamit Bozarslan: Türkiye toplumu çöküyor

  SEÇTİKLERİMİZ - İrfan Aktan'ın Prof. Dr. Hamit Bozarslan ile yapmış olduğu Gazete Duvar'daki röportajı: Tarih ve siyaset bilimci Prof. Dr. Hamit Bozarslan’a göre hemen her gün tarihi olaylar yaşayan bir toplumun kolektif bir bellek kurması, dolayısıyla toplum olarak kalması mümkün değil.

 • Kadınların direnci ve İslam'ın 'güncellenmesi'
  Kadınların direnci ve İslam'ın 'güncellenmesi'

  SEÇTİKLERİMİZ- Hakkı Özdal’ın Gazete Duvar’daki yazısı: “Feminist, sosyalist, demokrat kadınların yarattığı büyük dirençten, toplumsal farkındalıktan elbette etkilendiler. Türkiye’de özellikle AKP iktidarı döneminde, işçi hareketleri de dahil hiçbir hareket kadın hareketi kadar etkili ve sonuç alıcı olamadı.”

 • ‘Makul’ darbeler, ‘biçare’ Yemenliler ve Batılı vicdanı!
  ‘Makul’ darbeler, ‘biçare’ Yemenliler ve Batılı vicdanı!

  SEÇTİKLERİMİZ- Fehim Taştekin’in Gazete Duvar’daki yazısı: “Daha çok silah, uçak, tank, savunma sistemleri ve askeri danışmanlık hizmeti! Füzelerin zavallı Yemenlilerin başına iniyor olması, Batı başkentlerinde ‘insani’ hiçbir duygu uyandırmıyor. Suudiler buralarda dokunulmaz.”

Popüler Haberler