Seçtiklerimiz
 • Tersine Dünya Okulu: Bu okulda ezberler bozuluyor
  Tersine Dünya Okulu: Bu okulda ezberler bozuluyor

  SEÇTİKLERİMİZ - Tersine Dünya Okulu’ndan Ayşegül Uçar, Gazete Şûjin’e anlattı: ''Mevcut gerici, bilimsellikten uzak, ezber eğitim sistemine alternatif olarak kurulan Tersine Dünya Okulu, alternatif müfredatı ile ezberleri bozuyor.''

 • Suriye’de ABD’ye Mehmet olmak!
  Suriye’de ABD’ye Mehmet olmak!

  SEÇTİKLERİMİZ - Fehim Taştekin'in Gazete Duvar'da yayımlanan yazısı: Suriye’de ABD’ye Mehmet olmak! Trump’ın niyeti Rusya ile birlikte çözüm üretmekse bunun uluslararası aktörleri götüreceği yer Suriye yönetimi ile yeniden el sıkışmaktır. Fakat İran karşıtlığını bölge politikasının merkezine alan bir liderin, Tahran’ın en önemli ortağını ödüllendir

 • Hayır’ın 41 sebebi
  Hayır’ın 41 sebebi

  SEÇTİKLERİMİZ - Çiğdem Toker'in Cumhuriyet'teki yazısı: Savunduğum bütün değerler ve yurtseverlik anlayışım, tek adam rejimini anayasallaştırmayı hedefleyen referandumda hayır dememi gerektiriyor.

 • Ola ki tutuklanırsam evde yas havası olmamalı
  Ola ki tutuklanırsam evde yas havası olmamalı

  SEÇTİKLERİMİZ – Başak Demirtaş’ın Özgürüz’deki yazısı: Tarih boyunca nerden gelip nereye gideceğini bilen yolcuların uğrak yeri olmuşsa zindanlar, dışarıda kalanlar için de yola devam etmek onur borcu olmalıdır.

 • “NO” filminin yalanları: Şili’de “Hayır” nasıl kazandı?
  “NO” filminin yalanları: Şili’de “Hayır” nasıl kazandı?

  SEÇTİKLERİMİZ – Kaan Gündeş’in İşçi Cephesi’ndeki yazısı: Pinochet’yi deviren dalga muhaliflerin seneler süren siyasal çalışmalarının ve platformlar aracılığıyla ortak düşmana karşı bir araya gelişlerinin bir sonucuydu. Apolitik bir reklamcının basit ve kaba fikirleri değil, politik mücadele insanlarının eylemleri belirleyici oldu.

 • Dörtte biri çöpe gidiyor
  Dörtte biri çöpe gidiyor

  SEÇTİKLERİMİZ - Yusuf Yavuz'un Odatv'deki yazısı: Türkiye’de üretilen sebze ve meyvenin dörtte biri tarladan sofraya ulaşamadan kaybediliyor. İsraf edilen gıda ile yaklaşık 25 milyon insan açlıktan kurtulabilir…

 • Örtülü’ye AYM örtüsü hayırlı olsun
  Örtülü’ye AYM örtüsü hayırlı olsun

  SEÇTİKLERİMİZ - Çiğdem Toker'in Cumhuriyet'teki yazısı: Anayasa Mahkemesi (AYM) başbakanın kullanımındaki örtülü ödeneğe, torba kanunla cumhurbaşkanının da ortak edilmesinde anayasaya aykırılık görmemiş. Yüksek Mahkeme, CHP’nin iptal başvurusunu reddetmiş. Gerekçeleri henüz bilmiyoruz.

 • OHAL’le gelen büyük servet transferi
  OHAL’le gelen büyük servet transferi

  SEÇTİKLERİMİZ - Cumhuriyet'ten Çiğdem Toker'in yazısı: "AKP iktidarının OHAL düzenini kullanarak iki şirkete (Türk Telekom ve Turkcell) yapacağı servet transferinin toplamı 223.4 milyon TL olacak.

 • Referanduma doğru
  Referanduma doğru

  SEÇTİKLERİMİZ – Prof. Dr. Korkut Boratav’ın İleri Haber’deki yazısı: Tek söyleyebileceğimiz, İslamcı faşizmin iktidara kesin ve kalıcı olarak yerleşmesine karşı yakın geleceğin en önemli mücadele cephesi, referandum kampanyasıdır. Bu ortam, karanlık güçlere teslim edilemez.

 • Savaş büyük bir yalanla başladı
  Savaş büyük bir yalanla başladı

  SEÇTİKLERİMİZ - Yavuz Özcan'ın imp-news'teki yazısı. "Dünyanın en güçlü ülkesi, yoksul ve Fransa’yla savaştan daha yeni çıkmış, ekonomisi tarıma dayalı küçücük bir ülkeyi nasıl oldu da yenemedi?"

Popüler Haberler