İzmir'deki bombalı saldırının ardından siber saldırı da düzenlendi

İzmir Bayraklı Adliyesi önündeki bombalı araç saldırısının ardından bir de siber saldırıda bulunulduğu belirtildi.

İzmir'deki bombalı saldırının ardından siber saldırı da düzenlendi

İzmir Bayraklı Adliyesi girişinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. 1 polis 1 adliye görevlisi yaşamını yitirirken polisle çatışmaya giren saldırganlardan ikisi öldürüldü, biri olay yerinden kaçtı.

Saldırıda 5 kişi yaralanırken kaçan saldırganın yakalanması için operasyon başlatıldı. Kaçan saldırganın Evka-3 bölgesinde öldürüldüğü de iddialar arasında yer alıyor.

Başbakan Yardımcısı: İzmir saldırısı Suriye ve Irak'ta olmamızı engelleyemeyecektir

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, "Yaralılardan Vatan Partisi Konak İlçe Başkanı ve Avukat Bülent Karagöz, ameliyat oldu. Durumu iyi, hayati tehlikeyi atlattı. Diğer yaralı adliye çalışanları Funda Işık, Cansu Güler ve Gökhan Mertol'un da hayati tehlikesi yok. Yaralıların tedavisi sürüyor. 15 gün önce İzmir sosyal medyada hedef gösteriliyordu. 'Neden patlama olmuyor' deniyordu. Tekrar benzer paylaşımlar olduğu bilgisini aldım. Ülke çapındaki tüm savcıları göreve çağırıyorum" diye konuştu.

Bombalı saldırının ardından bir de siber saldırıda bulunulduğu belirtildi. Saldırı üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı bilgi işlem personelini, bilgisayar sistemindeki dosyaları yedeklemek için adliyeye çağırdı.

RTÜK ise saldırının ardından geçici yayın kısıtlaması getirmişti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler