İzmir'de Tüm Bel-Sen 1'nolu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ihraç edildi

KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, dün akşam saatlerinde çıkartılan KHK ile görevinden ihraç edildi.

İzmir'de Tüm Bel-Sen 1'nolu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ihraç edildi

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında, dün akşam saatlerinde yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlandı. Çıkartılan KHK ile kamu kurumlarından 7348 kişi ihraç edildi.

 Bu kişilerden biri olan Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, görevinden “692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname” ile ihraç edildi. Çağdaş Yazıcı dışında, iş yeri temsilcileri Erol Hanbayat ve Uğur Tepe, üyeler Ayhan Hepgül ve Enes Kara da ihraç edilenler arasında.

İzgazete’ye konuşan Çağdaş Yazıcı, ‘Bu coğrafyada ezilenlerden emekçilerden taraf olmanın çok daha ağır bedelini binlerce insan ödedi, ödemeye devam ediyor. Dolayısı ile katlandığımız bedelin sözünü etmeye değmez. Bizi açlıkla terbiye etmek isteyenler, ihraç ve sürgünlerle bizi korkutabileceklerini sananlar fena yanılıyor.Buradayız, mücadeleyi büyüteceğiz. Korkunun duvarlarını yıktık, zulmün saraylarının yıkıldığını da göreceğiz.’ açıklmasını yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler