İstanbul Üniversitesi'nde ülkücü provokasyon: Onlarca öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi'nde yarın Beyazıt'ta gerçekleşecek OHAL VE KHK karşıtı eylemin bildirisini dağıtmak isteyen öğrencileri ülkücü grup engellemek istedi. 'Ya Allah Bismillah Allahu Ekber' diye slogan atan ülkücü gruba öğrenciler karşılık verince polis saldırdı. Çok sayıda gözaltı olduğu bildirildi.

İstanbul Üniversitesi'nde ülkücü provokasyon: Onlarca öğrenci gözaltında

İstanbul'da OHAL'e KHK'lara ve rektörlük seçimlerinin kaldırılmasına karşı üniversiteliler Beyazıt Meydanı'nda eylem yapacak. Üniversite Öğrencileri, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (ÜNİVDER), SES Aksaray Şubesi, Eğitim Sen İstanbul 6 Nolu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası 8 Aralık Perşembe Beyazıt Meydanı'nda eylem yapacak. Eylemde OHAL ve KHK'lerle çok sayıda akademisyenin kamudan ihraç edilmesi, rektörlük seçimlerinin ortadan kaldırılması protesto edilecek.

Bu eylemin bildirisini dağıtmak isteyen öğrenciler Beyazıt Yerleşkesi Havuzlubahçe civarında ülkücü bir grup ile karşılaştı. Ülkücü grup çevik kuvvet ve güvenliklerin gelmesiyle 'Ya Allah Bismillah Allahu Ekber' sloganları atmaya başladı. Bildiri dağıtmak isteyen öğrencilerin slogan atması üzerine ise polis müdahale etti. Muhalif öğrencileri okulun kapısına kadar iten çevik kuvvet ekipleri, kapıda gözaltı yaptı. Gözaltı sayısının kaç olduğu henüz öğrenilemedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler