İstanbul Üniversitesi'nde 10 Ekim anmasına polis saldırısı: 50'ye yakın öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde 10 Ekim Ankara Katliamının ikinci yıldönümünde yapılmak istenen anmaya polis saldırdı. Polis saldırısında 50'ye yakın öğrenci gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi'nde 10 Ekim anmasına polis saldırısı: 50'ye yakın öğrenci gözaltında

SiyasiHaber

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde 10 Ekim Katliamının ikinci yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen anmaya polis saldırdı. Anma öncesi sabah saatlerinde okul ve çevresi çevik kuvvet polisleri, sivil polisler ve özel güvenlikler tarafından ablukaya alınırken, 60 civarında faşistin de polis üniversiteye sokulduğu ve bekletildiği öğrenildi.

Anma başlamadan önce polis etkinliği engellemek için keyfi bir kararla fakülteler arası geçiş yasağı koydu, dışarıda bulunan öğrenciler anmanın yapılacağı yere alınmadı. Okul içerisinde bulunan yaklaşık 50 civarı öğrenci anmaya başlayacakları sırada polis öğrencilere saldırdı. Bunun üzerine saldırıya uğrayan öğrenciler ana kapıya yöneldi. Ana kapı önünde bekleyen ve anmaya katılmak isteyen öğrenciler sloganlarla polis saldırısını presto etti. Polisin üniversitenin kapılarını kapatmasının ardından okul dışında bekleyen üniversitelilere de polis saldırdı. Saldırıda polis K-9 köpekleri de kullandığı bildirildi.

Polisin görüntü alanlara da saldırdığı öğrenilirken, üniversitede gerçekleştirilen saldırılarda yaklaşık 50 öğrenci darp edilerek gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler