İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi'ne faşist saldırı!

İstanbul Kitap Fuarı'nda, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin standında imza etkinliği olan yazar Sabahattin Önkibar ve yayınevinin çalışanları yaklaşık 10 kişilik MHP'li faşist bir grup tarafından saldırıya uğradı.

İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi'ne faşist saldırı!

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi standında imza etkinliği olan Sabahattin Önkibar'a saldırı gerçekleştirildi.

Odatv'nin aktardığına göre, Yaklaşık on kişinin gerçekleştirdiği saldırıda Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanları yaralandı.

Saldırının Önkibar'ın Meral Akşener kitabı bahane edilerek gerçekleştirildiği öne sürüldü.

Önkibar'dan açıklama

Önkibar, saldırı sonrasında "Bir kitaba dahi tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Türkiye'nin geldiği nokta budur ama eğilmeyeceğiz inatla mücadele edeceğiz" dedi. Önkibar yaptığı açıklamada sözlerine şöyle sürdürdü:

"Asena adlı kitabımı kastederek, neden yazdığımı sordular önce. Ben de 'gazetecilik yaptığımı' belirtim. Devlet Bahçeli'ye dair bir önceki kitabımın öfkesi de var. Ve bir yumruk attılar. Devlet Bahçeli'nin organize olmuş fedaileri bunlar, çok belli. Panik halindelerdi. Yerlerde kanlı kitaplar var. Ben kitap yazmaya ve Kırmızı Kedi Yayınevi ile birlikte olmaya devam edeceğim." 

Kayseri'de de saldırmışlardı

Benzer bir saldırıda Kayseri'deki kitap fuarında AKP'li bir grup faşist tarafından gerçekleştirilmişti.

Yazar R. İhsan Eliaçık, Kayseri'de kitap fuarında saldırıya uğramıştı. Tekin Yayınevi saldırıyı kınayarak dayanışma çağrısı yapmıştı. Saldırının ardından Ayrıntı Yayınevi, Doğu Kitabevi ve İletişim Yayınları, fuardan çekilme kararı almıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler