İsrailli LGBTİ aktivistlerinden çağrı: İşgalde onur yoktur, Filistin işgali son bulsun!

İsrailli LGBTİ aktivistleri, Onur Haftası’na ilişkin yayımladıkları açıklamada, İsrail’in devlet şiddetini kınayarak Filistin topraklarındaki işgalin son bulması çağrısı yaptı.

İsrailli LGBTİ aktivistlerinden çağrı: İşgalde onur yoktur, Filistin işgali son bulsun!

İsrailli LGBTİ aktivistleri, Onur Haftası’na yaptıkları vurguyla, “İşgal, sığınmacıların sınır dışı edilmesi, ailelerin sokaklara atılması onurlu değildir. Sizin ve devletinizin şiddetiyle gurur duymuyoruz” dedi.

50’den fazla LGBTİ aktivisti ve demokratik kitle örgütü emekçilerinin yaptığı çağrıda, İsrail işgal güçlerinin, Filistin topraklarındaki saldırısı kınanarak, “Irkçı homofobikler! İşgalde onur yoktur. Sığınmacıların sınır dışı edilmesinde onur yoktur. Ailelerin sokaklara atılmasında onur yoktur. Devletinizin şiddetinin gurur duyulacak bir yanı yok” denildi.

İsrailli LGBTİ’lerin açıklamasının devamında, “Biz her yerde adaletsizliğin karşısında olmaya devam edeceğiz. İsrail’in Filistinlilerin haklarını nasıl ihlal ettiklerini anlatacağız” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama “İşgal, baskı ve ayrımcılık sona erene kadar buradayız. Daha iyi bir geleceği hak ediyoruz” ifadeleriyle son buldu.

(GAZETEYOLCULUK)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler