İşgalci İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü

İşgalci İsrail'in 50 yaşın altındaki erkeklerin Mescid-i Aksa'ya girişine izin vermemesinin ardından yeniden çatışmalar çıkarken, işgaci İsrail ordusu da Batı Şeria'da bıçakla saldırı düzenlemeye çalıştığını iddia edilen bir Filistinliyi vurarak öldürdüğünü açıkladı.

İşgalci İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde işgalci İsrail askerleri, Filistinli bir genci kendilerine bıçakla saldıracağı gerekçesiyle öldürdü.

Yerel kaynaklar, Batı Şeria bölgesindeki Beytüllahim şehrinin güneyindeki Gush Etzion yerleşim biriminde bir kontrol noktasında bekleyen işgalci İsrailli askerlerin, Filistinli genci kendilerine bıçakla saldıracağı gerekçesiyle vurduğunu doğruladı.

İsrail'in işgali altında bulunan Batı Şeria'da Yahudi yerleşimlerinin bulunduğu Gush Etzion kavşağı yakınlarında yaşanan olayda, askerler arasında yaralı olmadığı bildirildi.

Kudüs'te de Filistinliler ve İsrailli güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmalar yaşandığı aktarıldı.

Cuma namazı için gelen 50 yaş altındaki Müslümanlara Mescid-i Aksa’da ibadet etmelerinin yasaklanması gerilimi tetikledi.

İsrailli yetkililer, bölgede karışıklık çıkmaması amacıyla bu kararı aldıklarını açıkladı. Kudüs'teki Eski Şehir yakınlarındaki yollarda ve Mescid-i Aksa çevresinde 3 binden fazla polis görevlendirildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler