İrlanda İşçi Partisi ve Genç Sosyalistler, Ankara Katliamı mağdurlarının acısını paylaşıyor

İrlanda İşçi Partisi Gençlik Örgütü, geçtiğimiz Cumartesi 100’den fazla kişinin öldüğü, Türkiye tarihinin en büyük terör saldırısı olan Ankara patlamasının mağdurlarının yanında olduğunu bildirdi.

İrlanda İşçi Partisi ve Genç Sosyalistler, Ankara Katliamı mağdurlarının acısını paylaşıyor

Çeviren: Gökçe Gökçen

İrlanda İşçi Partisi Gençlik Örgütü Uluslararası Temsilcisi Keri Ryan; “Kardeş örgütlerimiz olan ve bu saldırıda birçok üyesini kaybeden CHP ve HDP’nin acısını en içten dayanışma duygularımızla paylaşıyoruz. Ölenler daha barışçıl, demokratik ve özgür bir Türkiye için katledildiler. Hepimize ve uluslararası temsilcilerimize düşen bu barış talebini onurlandırmak ve Türkiye’deki bu kötüye gidişi durdurmaktır.” dedi.

Avrupalı Genç Sosyalistler Başkan Yardımcısı Neil Warner, açıklamasında şunları ekledi: “Türkiye hükümetinin İslamcı teröristlerle işbirliği yapması ve yükselen şiddeti ülkedeki ifade özgürlüğü ve muhalefeti sindirmek için kullanması bu saldırıyı daha da çirkin hale getiriyor”.

“İrlanda ve diğer Batılı hükümetlere çağrımız, Türkiye hükümeti bu eylemlerinden sorumlu tutulmalıdır. Cumartesi günü uğrunda ölünen barış ve demokrasi değerlerinin tahrip edilmesine izin verirsek tarih bizi unutmayacaktır.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler