İnşaat işçilerine lağım temizlettiler

İnşaat-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, İstanbul’daki Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında çalışan işçilere şantajla lağım temizletildiği ifade edildi.

İnşaat işçilerine lağım temizlettiler

Bir işçi tarafından gönderilen fotoğraflar ve verilen bilgilerle konudan haberdar olunduğu belirtilen açıklamada, “Hani her taşın altından çıkan Kalyon İnşaat’ın sayısız taşerona yaptırdığı ve “456 milyon TL’ye 5 yıldızlı hastane” diye şaşaalı biçimde tanıttığı hastane. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Kalyon’un yüklenici olduğu bu inşaatta Ofsar Grup bünyesinde çalışan işçi arkadaşlarımıza işten atma, yatak ve ekipman parasını kesme gibi tehditlerle mikrop yuvası olan lağım temizletiliyor!” denildi.

İş makineleri ve gerekli sağlık önlemleri alınarak yapılması gereken bu işlemin, oldukça zorlu olması nedeniyle belediye tarafından kabul edilmediği belirtilen açıklamada “Haberi veren arkadaşımız bunun üzerine bu taşeron cennetinden parsa kapan patronun tehdit ve şantajlarla işi inşaat işçisi arkadaşlarımıza yaptırdığını belirtiyor” ifadeleri kullanıldı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler