İBB Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için sokak hayvanlarını yaşam alanlarından topluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bahanesiyle sokak hayvanlarını yaşam alanlarından topluyor.

İBB Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için sokak hayvanlarını yaşam alanlarından topluyor

Bir süredir düzenli biçimde sokak hayvanlarını toplayıp akibetini bilemediğimiz biçimde yaşam alanlarından süren İBB, Haçiko derneğinin aldığı duyumlar üzerine ısrarlı mesajlarına yanıt verdi. İBB, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bahanesiyle sokak hayvanlarını toplamaya başladı. 

Toplanan hayvanların akıbeti ise belirsiz.  Kısırkaya ölüm kampında tecrit, ormanlara bırakma veya direkt öldürme gibi muhtelif uygulamalarla hayvan hakları için imzalanmış tüm uluslararası sözleşmeler de ihlal ediliyor. 

Hayvan hakları savunucuları ise buna izin vermeyeceklerini ve nöbete başlayacaklarını bildirererk İBB Beyaz Masa'ya yazdılar.

Hayvan haklarına ciddi saldırılarda bulunan İBB, geçtiğimiz günlerde Sultanahmet meydanında kahraman bir köpek ve hayvan haklarına duyarlı bir birey sayesinde sobelenmişti. "Tutuklanan" diğer köpekler de takip sonucunda bir süre sonra geri bırakmak zorunda kaldı.
 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler