'Hollanda'da bize su vermediler' diyen bakana, çay bile ikram edildiği ortaya çıktı

Daha önce yaptığı açıklamalarda 'Hollanda bize su bile vermedi' diyen Aile Bakanı Kaya, 'bize çay ikram ettiler, içmedik' dedi.

'Hollanda'da bize su vermediler' diyen bakana, çay bile ikram edildiği ortaya çıktı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda'da yaşanan diplomatik krizle ilgili Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a açıklamalarda bulundu. Daha önce yaptığı açıklamalarda 'Hollanda bize su bile vermedi' diyen Bakan Kaya, 'Yukarıda çay içebilirsiniz dediler, çayınızı istemiyoruz dedik' ifadelerini kullandı. 

Bakan Kaya'nın açıklamalarının satır başları şöyle: 

'Bakanın muhatabı polis olabilir mi?'

Karşımızda muhatap olarak polis vardı. Bir bakanın muhatabı polis olabilir mi? Bir polis bizi durdurdu ve pasaportuma el koydu. Bize baştan itibaren 'Almanya'ya geri döneceksiniz, sizin bu binaya girişiniz yasaklandı' dediler. Parmaklarını sallayarak, terbiyesizce, sert bir tavır gösterdiler ama hiçbir gerekçe söylemediler. Çünkü mantıklı, hukuki bir cevap verme şansları yoktu. Sonra bir anda sayısı arttı polislerin, arkasından sivil polisler de geldi. Birkaç kez yürüyerek geçme girişimimiz oldu ama bu mümkün olmadı.

'Çayınızı da istemiyoruz'

O gece hiçbir insani ihtiyacımızı karşılamamıza izin vermediler. Sınırdaki polis karakolunda da bir buçuk saat bekletildik. Orada yukarı çıkabileceğimizi söylediler. O kadar insanlık dışı müdahaleden sonra bu teklifi zaten reddettik. 'Yukarıda çay içebilirsiniz' dediler, 'Çayınızı da istemiyoruz' dedik.

'Mermiyi namluya sürme sesini duyduk.'

Korumalarımıza 'Yanlış bir hareket yaparsanız vururuz' dediler. Mermiyi namluya sürme sesini duyduk. Önümüze etten bir duvar ördüler. 7 kişilik ekiptik ve yanımızda tek bir silah yoktu. Konuşma tarzları gayet kaba ve insanlık dışıydı. Yani ısrar etseydik neler olabileceğini tahmin etmek zor değil.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler