HDP’li Yıldırım, Başbakan'a sordu: İmralı'yla görüşüldü mü?

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Erdoğan'ın çeşitli zamanlarda yaptığı, "İmralı Hayır diyor" sözlerine ilişkin olarak Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesinde "Sayın Cumhurbaşkanının beyanları, İmralı’da bulunan Sayın Abdullah Öcalan ile hangi tarihte ve kiminle yaptığı görüşmeye dayanmaktadır?” diye sordu.

HDP’li Yıldırım, Başbakan'a sordu: İmralı'yla görüşüldü mü?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çeşitli zamanlarda yaptığı, "İmralı Hayır diyor" açıklamasını Meclis gündemine taşıdı.  Soru önergesinde “İmralı’da bulunan Sayın Abdullah Öcalan’a kamuoyunda bilinen en son ziyaret 11 Eylül 2016 tarihinde kardeşi Mehmet Öcalan tarafından yapılmıştır” diyen Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım’a tek soru yönelterek “Sayın Cumhurbaşkanının beyanları, İmralı’da bulunan Sayın Abdullah Öcalan ile hangi tarihte ve kiminle yaptığı görüşmeye dayanmaktadır?” diye sordu.

HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım’ın soru önergesine yer alan ifadeler şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 2017 tarihinde İstanbul Sancaktepe’de, 27 Mart 2017 tarihinde 4. TÜGVA Gençlik Buluşmasında, 30 Mart 2017 tarihinde Mardin’de yapmış olduğu konuşmalarda “İmralı Hayır diyor” açıklamaları yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı bu tarihler dışında farklı yerlerde de benzer açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanının yapmış olduğu beyanlar aşağıdaki sorunun cevaplanmasını elzem kılmıştır:

1. Sayın Cumhurbaşkanının beyanları, İmralı’da bulunan Sayın Abdullah Öcalan ile hangi tarihte ve kiminle yaptığı görüşmeye dayanmaktadır?

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler