HDP'den Bahçeli'ye: Bizi bahane etmeden de siyaset yapabilir

Ayhan Bilgen'den Bahçeli'nin "HDP-CHP ve İyi Parti zaten bir aradalar" sözlerine yanıt: Kendisi, hangi gündemle siyaset yapmak istiyorsa bizi bahane etmeden bunu yapabilir. Bütün toplumsal kesimlerle buluşmanın bu ülkede daha insanca yaşamak için ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

HDP'den Bahçeli'ye: Bizi bahane etmeden de siyaset yapabilir

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, trafik kazasında hayatını kaybeden HDP Tekirdağ İl Başkanı Salim Gümüş’ü kaybetmekten dolayı acılı olduklarını dile getirdi ve “partililerimize sabır diliyoruz” dedi. Bilgen, aynı zamanda Metin Göktepe’yi ölüm yıldönümü vesileyle anarak, “Bugün gazeteciler yaptıkları işlerinden dolayı tehdit olarak görülüyor, engelliyor. Metin Göktepe, Türkiye basın tarihinde anılmaya değer konumunu devam ettiriyor” dedi.

‘OHAL’in uzatılması suçtur'

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bilgen, Bakanlar Kurulu’nda OHAL’in uzatılacak olmasına ilişkin yöneltilen bir soruya şu yanıtı verdi: “Türkiye ya OHAL’i bitirecek ya da demokrasi iddiasını bütünüyle bitirecek. Ocak’taki ilk uzatmada usul ve şekil yönünde bile usulsüzlük yapılarak OHAL uzatıldı. Yapılmamış bir MGK’yi referans alarak bu tasfiye kararı Meclis’e gönderildi. OHAL o şekilde uzatıldı. Bütün bunlar suçtur. Sahte evrak kapsamındadır. OHAL’in daha fazla uzatılmaması gerektiğini, daha fazla insanın ekmeği ile oynanmaması gerektiğini söylüyoruz.”

‘Bahçeli bahane aramasın'

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre Bilgen’e, Kürt bloku ile herhangi bir çalışmaları olup olmadığı da yöneltildi. Bilgen, bu soruya “Genel olarak görüşme arayışları devam ediyor. Elbette Türkiye’nin bütün sorunlarının farklı çatılar altında olsalar da birlikte siyaset yapabilecek partilerin bir araya gelerek çözülebileceğini düşünüyoruz. Bunları değerli görüyoruz. Ortak çalışma platformlarını yaratmaya yönelik çalışmalarımızda sürüyor” yanıtını verdi.

Devlet Bahçeli’nin “HDP-CHP ve İyi Parti zaten bir aradalar” sözlerinin sorulması üzerine ise Bilgen şunları söyledi, “Kendisi, hangi gündemle siyaset yapmak istiyorsa bizi bahane etmeden bunu yapabilir. Bütün toplumsal kesimlerle buluşmanın bu ülkede daha insanca yaşamak için ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Toplumun büyük kesimi OHAL mağdurudur bunun sona ermesi için bu kesimlerin güç birliği yapması gerekiyor.”

Etiketler: HDP, Devlet Bahçeli, MHP, CHP, OHAL

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler