HDP Mersin ve Antalya il eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada bugün sabaha karşı Antalya, İstanbul, İzmir, Kayseri, Muş ve Mersin’de eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda Antalya ve Mersin İl Eşbaşkanları ile 2 avukatın da aralarında bulunduğu 37 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

HDP Mersin ve Antalya il eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı

HDP Genel Merkezi'nin yaptığı açıklamada aralarında Antalya ve Mersin İl eş başkanlarınında bulunduğu 37 partilinin gözatlına alıdığını duyurdu. 

Bugün sabaha karşı Antalya, İstanbul, İzmir, Kayseri, Muş ve Mersin’de eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda Antalya ve Mersin İl Eşbaşkanları ile 2 avukatın da aralarında bulunduğu 37 HDP'li gözalına alındı. 

Partiden yapılan açıklamada; “Basına ‘terör operasyonu’ olarak yansıtılan söz konusu baskın ve gözaltılar, iktidarın başta partimiz olmak üzere tüm demokratik muhalefeti susturma ve faşizmin kurumsallaşmasına karşı ortak mücadeleyi engelleme girişimidir” denilen açıklamada şunlar ifade edildi, “Eş Genel Başkanları ve milletvekilleri dahil 5 binden fazla yönetici ve üyesi cezaevlerinde rehin tutulan partimizin gözaltı ve tutuklamalarla sindirilemeyeceği çok açıktır. Bilinmelidir ki, baskılar ne kadar artarsa artsın, herkes için adalet gelene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Düzmece iddialarla gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal bırakılmasını talep ediyoruz” denildi. 

Etiketler: HDP, Mersin, Antalya, gözaltı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler