HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Aysel Güzel, Doğan Erbaş tutuklandı

HDP İstanbul Eş Başkanları Aysel Güzel ve Doğan Erbaş'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP'li tutuklandı

HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Aysel Güzel, Doğan Erbaş tutuklandı

Aralarında HDP İstanbul İl Eş Başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel'in de bulunduğu 9 HDP il yöneticisi tutuklandı. HDP'li 2 yönetici için de ev hapsi kararı verildi. HDP yöneticileri 24 gündür gözaltında tutuluyordu.

Tutuklanan eş başkanlardan Aysel Güzel daha önce Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi(SYKP) İstanbul İl Eş Başkanlığı ve SYKP Parti Meclisi üyeliği görevlerinde de bulunmuştu. 

İstanbul Beşiktaş’ta 10 Aralık 2016’da gerçekleşen bombalı araç saldırısından sonra gözaltına alınan ve 24 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edilen 10 HDP’li tutuklandı. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi sorgu hakimliğine sevk edilen HDP’liler, ifadeleri ardından hakkında tutuklama kararı verildi. 

Tutuklananlar arasında HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel ile üye ve yöneticilerinden Mehmet Tayyip Aslan, Süleyman Özcan, Muhittin Aslanboğa, Ramazan Çetinçakmak, Feremez Erkan, Ayşe Karadağ, Selahattin Yılmaz ve Halis Toprak bulunuyor.

Aynı operasyon kapsamında gözaltına alınan Nasri Tonguç ve Ferit Yalçın’a adli kontrol hükümlerinden ev hapsi cezası verilirken Ahmet Narım ise serbest bırakıldı. 

Etiketler: HDP, tutuklama, SYKP, İstanbul

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler