HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: 'Adalet Yürüyüşü geç kalmış ama değerli bir adım'

HDP EŞ Genel Başkanı Serpil Kemalbay, CHP'li milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlatılan Adalet Yürüyüşü'nü değerlendirdi. Kemalbay, 'Adalet herkes için isteniyorsa güzeldir' yorumunda bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: 'Adalet Yürüyüşü geç kalmış ama değerli bir adım'

Halkların Demokratik Partisi İstanbul İl Örgütü'nün Okmeydanı'nda düzenlediği iftar yemeğinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, CHP'nin başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İftar yemeğine katılanlar arasında HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay'ın yanısıra, Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, İstanbul Milletvekilleri Pervin Buldan ve Celal Doğan da yer aldı.

Yürüyüşün geç kalınsa da değerle bir adım olduğunu vurgulayan Kemalbay, "Bu gün bu mücadeleye Adalet Yürüyüşü ile katkı sağlamaya başladılar. Adalet herkes için istenirse güzeldir. Suyun mermeri delme gücü miktarında değil sabrındadır. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz" dedi. 

"Önümüz Türkiye'nin egemen güçleri tarafından kesiliyor"

“Bizler özgürlükler için mücadele edenleriz” diyen HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay da “Birbirimizin hakları için mücadele ediyoruz. Buna rağmen bu gün önümüz Türkiye egemen güçleri tarafından kesiliyor” diye konuştu.

Kemalbay, partisinin yok sayılmaya çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim Türkiye’de gerçek bir rol oynamamız, geleceği için umut olmamız bu baskıların nedenini oluşturuyor. Her şeye rağmen bu duruşumuzu koruyoruz. Türkiye halklarının geleceği için bu ısrarlı mücadeleyi geleceğe taşımak sorumluluğumuzdur.

Bu güne kadar AKP-Saray politikaları bize şunu gösterdi. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Bizler şimdi bir darbeler silsilesini yaşıyoruz. Biz darbe sürecine karşı mücadele ediyoruz. Şimdi bu yaşadıklarımızdan sonra toplum da ‘artık yeter’ diyor. Yaşananlara karşı halklarımızın direnci sürüyor.”

"HDP'li belediye başkanları demokratik mücadelenin neferidir"

HDP’li Celal Doğan, Kürt illerinde belediyelere atanan kayyumlara ve cezaevlerine gönderilen belediye başkanlarının durumlarına ilişkin şunları söyledi:

“HDP’li belediye başkanları demokratik mücadelenin neferleridir. Kendilerine hırsız diyenler bilsin ki, halkın tek bir kuruşunu bile üstüne almış değil. Onlar belediye başkanlarımızı kendileri gibi sanıyor. Yıllardır Türkiye’de bir demokrasi tiyatrosu oynanıyor.”

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler