HDP Antalya: 'Hayır ile güneş doğacak'

HDP Antalya İl Örgütü, HDP'ye karşı yürütülen baskı ve sindirme politikaları ve tutuklu milletvekillerini protesto için bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

HDP Antalya: 'Hayır ile güneş doğacak'

SiyasiHaber/Antalya

Kahvaltının ardından yapılan basın toplantısında söz alan Antalya İl Eş Başkanı İhsan Nergis, hükümetin HDP'ye karşı bir siyasi linç kampanyası başlattığını, HDP eş genel başkanlarıyla birlikte 12 milletvekilinin ve onlarca il, ilçe eşbaşkanları ile binlerce parti çalışanı ve sempatizanının hapiste olduğunu, bu baskı, gözaltı ve tutuklamaların hergün artarak devam ettiğini belirtti.

“Eş genel başkanımız Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürülürken diğer eş genel başkanımız Selahattin Demirtaş’a 5 ay ceza verilmesi, milletvekili Balukenin yeniden tutuklanması tesadüf değildir.” dedi.

AKP’nin halktan ve halkın temsilcisi olan HDP’den korktuğunu belirten Nergis “Hayır ile güneş doğacak” dedi.

Antalya’da il çalışma koordinasyonunun kurulduğunu, 15 ilçe çalışma koordinasyonunun oluşturulduğunu belirten İhsan Nergis mahalle komisyonlarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirterek "gümbür gümbür geleceğiz" dedi.

Daha sonra söz alan Antalya İl Eş Başkanı Songül Şavklı, “25 dilde hayır diyoruz. HDP’nin kuruluş felsefesinde ve siyasetinde hem bu topraklarda hem de Ortadoğu coğrafyasında çok dilli, çok kültürlü yapıyı koruyacağı, her bir kültürün kendisini kendi dili ile ifade edebileceği toplumu hedeflemektedir. Her türlü tekçiliğe karşı olmaya devam edeceğiz. Bizim 'Hayır' demek için milyonlarca nedenimiz var. Kadın olarak H'ayır' demek için de milyonlarca nedenimiz var, yaşamın her alanında eşit temsile inanıyoruz.” dedi

Daha sonra söz alan Parti Meclisi üyesi Nigar Duru, “Cumhurbaşkanı bir yandan seçilmişlere güvenin derken öte yandan bütün seçilmişlerin yerine kayyumlar atayarak yol almaktadır. Hatta kurulmuş kadın örgütlerine bile kayyumlar atayarak, kapatarak saldırmaktadır. Bugün şiddete uğrayan bir kadının başvurabileceği bir kurum kalmamıştır.” “Seçimde hayır diyeceğiz. Herkesin 'Hayır'ı kendine” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler