Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: 'Hayır, baskılar bizi yıldıramaz, kazanacağız'

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, son günlerde muhaliflere yönelik şiddetini arttıran siyasi soykırım ve baskı operasyonlarını protesto etmek için basın açıklaması yaptı: "‘Hayır’ demeye, dayanışmayı büyütmeye devam edeceğiz. Kazanan mutlaka biz olacağız."

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: 'Hayır, baskılar bizi yıldıramaz, kazanacağız'

Son günlerde muhaliflere yönelik şiddetini arttıran baskı ve operasyonları protesto etmek için Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri bir basın açıklaması düzenledi. Baskılardan en çok payını alan kesim olması itibarı ile HDP’ye destek sunmak amacı ile basın toplantısı HDP Antalya İl Binasında düzenlendi. Basın açıklamasında referandum tarihi kesinleştikten sonra başta HDP olmak üzere 'Hayır' diyen bütün muhalif kesime uygulanan şiddet ve baskı politikalarının gün geçtikçe arttığının altı çizildi. Basın açıklaması Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına Ömer Öztürk tarafından okundu.

Basın açıklamasının tamamı şu şekilde:

16 Mart 2017 tarihinde Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Hatay ve Mardin başta olmak üzere bir çok ilde HDP yönetici ve üyesi yüzlerce kişi gözaltına alındı. HDP Antalya İl Örgütü’ne yönelik operasyon çerçevesinde Muratpaşa, Kepez ve Alanya ilçelerinde yapılan ev baskınlarıyla HDP yöneticisi ve üyesi 20 kişi gözaltına alınmıştır. Son bir yıl içersinde yapılan operasyonlar sonucu HDP üyesi 300’den fazla kişi gözaltına alınmış halen 105  Antalya HDP üyesi tutuklu bulunmaktadır.

Erdoğan-AKP iktidarı siyaseten yaşadığı tıkanıklığı, toplumsal ve iktisadi krizi, hukuku çiğneyerek, baskı kurarak aşmaya çalışmaktadır. Bu baskılara en çok maruz kalanların başında ise HDP gelmektedir. Sadece Ocak ayı sonunda ortaya çıkan bilanço, HDP’yi fiilen kapatma görüntüsünü ortaya çıkarmaktadır. Eş başkanları da dahil 13 milletvekili tutuklu 40’tan fazla milletvekili gözaltındadır. Yaklaşık bir ay önce HDP MYK tarafından açıklanan rapora göre: 22.07.2015 tarihinden bu yana HDP’ye yönelik operasyonlar sonucunda toplam 9 bin 796 kişi gözaltına alınmış; aralarında Eş Genel Başkanları, Milletvekilleri, il- ilçe eş başkanları, yöneticileri ve parti üyelerininde bulunduğu 2 bin 906 kişi tutuklanmıştır..

Referandum tarihinin kesinleşmesi sonrasında HDP ve diğer “Hayır” diyen muhalif kesimlere yönelik bu operasyonlar günden güne artarak devam etmektedir. Gözaltı ve tutuklamalarla engellemeye çalışılan ‘HAYIR kampanyasıdır. Bu zulüm ve baskılar karşısında asla boyun eğmeyeceğiz. Türkiye halklarına verdiğimiz sözün gereği mücadelemize en kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Antalya Emek ve Demokrasi güçleri olarak tüm muhalif kesimlere yapılan baskı ve tutuklamaların karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Gözaltı ve tutuklamalarla, siyasi soykırım operasyonlarıyla bizleri durduramayacaklar. Eşitlik, özgürlük, kardeşlik, emek, barış ve demokrasi inancımızı bitiremeyecekler. Tüm engellemelere ve baskılara rağmen Hayır’ı en güçlü şekilde örgütlemeye devam edeceğiz. Bizleri baskıyla, gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışanlara inat en güçlü şekilde ‘Hayır’ demeye, dayanışmayı büyütmeye devam edeceğiz. Kazanan mutlaka biz olacağız.

ANTALYA EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler