Gülsüm Elvan: 'Kolum kırıldı' dedim, ters kelepçeyi sökmediler!

Kadıköy'de, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek eyleminde gözaltına alınırken kolu kırılan Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, "Kolum kırılmasına rağmen hastaneye kadar ters kelepçeyle götürüldüm" dedi.

Gülsüm Elvan: 'Kolum kırıldı' dedim, ters kelepçeyi sökmediler!

Kadıköy’de dün 156 gündür açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kadıköy’de yapılan destek yürüyüşüne müdahale eden polis, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve ablası Özge Elvan’ın da aralarında bulunduğu 16 kişiyi darp ederek gözaltına almıştı.

Gülsüm Elvan’ın gözaltına alındığı sırada sol kolu kırılmıştı.

Elvan ve 15 kişi gece saatlerinde serbest bırakıldı.

Evrensel gazetesinden Erdi Tütmez’e konuşan Gülsüm Elvan, kolunun kırılmasına rağmen hastaneye ters kelepçeli bir şekilde götürüldüğünü söyledi.

Elvan yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Nasıl oldu anlamadık ve bir anda sert bir müdahale oldu” diyen Elvan, “Yanımda kızım ve kızımın hocası da vardı. Gazeteci arkadaşlarımızla sohbet ediyorduk. Ve bir anda müdahale başladı. Etrafımızı sardılar. Ben de saldırı üzerine ‘Yapmayın, etmeyin.’ diye bağırdım. Beni ve kızımı gözaltına aldılar. Ve ters kelepçe taktılar. Ben o an saldırı sırasında kolumun kırıldığını hissettim. Bunu söyledim ancak ‘Anahtarı bulamadık’ diyerek kelepçeyi çözemediler. Uzun süre böyle kaldım. Hastanede kelepçeyi çıkardılar.” ifadelerini kullandı.  

Savcılık talimatıyla serbest bırakılan Elvan, son olarak şunları söyledi: “Bu ülkede işkence var, zulüm var. Bütün dünya duysun, görsün bunu. Kolumun kırılması hiçbir şey değil. Bana öyle bir yürek yarası verdiler ki kolumun kırılması hiç bir şey. Bana kapanmayan bir yara verdiler.''

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler