Gülseven Diken’in ailesinden açıklama: Kardeşimi amcamız katletti

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Karakoç Mahallesi’nde 16 Kasım tarihinde Mimar Gülseven Diken, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından katledildi. Yaşanan katliama ilişkin açıklama yapan Ablası Vecdet Diken, olayın mal varlığı yüzünden olduğunu ve amcası Remzi Diken tarafından yapıldığını iddia etti.

Gülseven Diken’in ailesinden açıklama: Kardeşimi amcamız katletti

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Batı Karakoç Mahallesi'nde bulunan bir arazide 16 Kasım 2017’de  Mimar Gülseven Diken isimli kadın, bir kişi veya kişiler tarafından katledildi. Vecdet Diken ailesi adına kardeşinin katledilmesine ilişkin Demir Otel’de basın toplantısı düzenledi. CHP ve HDP’li kadınların da katıldığı toplantıda konuşan abla Vecdet Diken, kardeşinin mal varlığı nedeniyle amcası iş insanı Remzi Diken tarafından katledildiğini söyledi.

‘Yıllardır tehdit ediliyoruz’

Batı Karakoç Mahallesinde bulunan 10 bin dönümlük arazi yüzünden kardeşinin katledildiğini ifade eden Vecdet, 5 kız kardeş, 4 ise erkek kardeşinin olduğunu söyledi. Vecdet, Ailesinin yıllardır amcası Remzi Diken tarafından tehdit edildiğini belirterek, 23 Aralık 2015’te de kardeşi Serdar Diken’in aynı şekilde evinden çıkmak üzereyken katledildiğini belirtti. 

‘Tüm girişimlerimiz sonuçsuz kaldı’

Vecdet, kardeşi Serdar’ın ölümünden sonra aileye yönelik tehditlerin başlatıldığını yineleyerek, ölümü ile ilgili davanın açılmadığını, üzerinin kapatıldığını belirtti. Serdar’ın ölümünün üzeri kapatıldığı için Gülseven’in de katledildiğini aktaran Vecdet, gerçekleşen katliamların arkasında amcası Remzi Diken’in olduğunu ve kendisinin de devletle iş birliği içinde olduğunun altını çizdi.

Görev kötüye kullanılıyor’

Vecdet, “Başvurduğumuz kolluk kuvvetleri, jandarma görevini yerine getirmediği için kardeşlerim katledildi. Görevini yerine getirmiş olsalardı bunlar yaşanmazdı. Görevi doğrudan kötüye kullanıyorlar. Yapılan katliamları organize bir suç olarak görüyoruz. Adalet istiyoruz. Herkes sorumlu olduğu kadar suçunu cezasını çekmeli. Basın toplantısını yapmamızın nedeni farkındalık oluşması sesimizin duyulmasıdır” dedi. 

Jinnews

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler