Gülmen ve Özakça'ya destek için yürüyenlere polis saldırdı: Onlarca kişi gözaltına alındı

Açlık grevinin 120’nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Selanik Caddesi'nden Sakarya Caddesi'ne yürüyenlere polis saldırdı.

Gülmen ve Özakça'ya destek için yürüyenlere polis saldırdı: Onlarca kişi gözaltına alındı

Açlık grevi 120’nci güne giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için, direnişin 140’ıncı gününde Selanik Caddesi’nden Sakarya Caddesi’ne yürüyüş gerçekleştirildi.

Ancak yürüyüş başlamadan önce Konur Sokak’ta bulunan direnişçilerden Acun Karadağ, polis tarafından gözaltına alındı. Ardından Selanik Caddesi’ne geçen eylemciler, burada da polis saldırısıyla karşılaştı. Polisler, Selanik Caddesi’ndeki müdahalede Betül Koca ile birlikte 4 kişiyi gözaltına aldı.

Nuriye ve Semih için ses olmak isteyen eylemciler ise polise direnerek Selanik’ten Sakarya Caddesi’ne kadar yürüdü. Sakarya Meydanı’nda toplanan kitle adına konuşan Sevinç Koçak, “Nuriye ve Semih yaşasın istiyoruz, aramıza dönmelerini istiyoruz. Nuriye ve Semih’i serbest bırakın” dedi.

Açıklama devam ettiği sırada polis Sakarya Meydanı’ndaki kitleye bir kez daha saldırıda bulundu. Sevinç Koçak, Murat Can Çoban ve aralarında kadınların da bulunduğu 10’u aşkın kişi gözaltına alındı.

Sakarya Caddesi’ndeki kitle ise gözaltıları ve saldırıları alkış ve sloganlarla protesto etti.

Dihaber

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler