Gülmen ve Özakça’dan 14 Eylül’deki duruşmaya çağrı: ‘Yargılamak istedikleri direnme hakkı’

KHK ile kamudaki görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, “Yargılamak ve mahkum etmek istedikleri emekçilerin direnme hakkı, ekmek ve onur mücadelesidir” diyerek 14 Eylül’de gerçekleşecek olan duruşmalarına çağrı yaptı.

Gülmen ve Özakça’dan 14 Eylül’deki duruşmaya çağrı: ‘Yargılamak istedikleri direnme hakkı’

KHK ile kamudaki görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevlerinin 190’ıncı, tutukluluk hallerinin ise 114’üncü günü olan 14 Eylül duruşmaya çıkacaklar. ETHA’da yer alan habere göre, Gülmen ve Özakça “Yargılamak ve mahkum etmek istedikleri emekçilerin direnme hakkı, ekmek ve onur mücadelesidir” dedi ve duruşmaya çağrı yaptı.

Gülmen ve Özakça’nın yaptığı çağrının tamamı şöyle:

“Sevgili dostlarımız, sevgili halkımız,

100 günü aşkındır tutsağız. Direniş tüm baskılara, karalama kampanyalarına rağmen muktedirlerin riyakarlığı, debdebeli sözleri, büyük operasyonları karşısında açlığın olanca sadeliği, masumiyeti ve haklılığıyla kendi yolunda ilerliyor.

14 Eylül’de bir mahkeme kuruluyor. Bu mahkemede bizi yargılayacaklarını söylüyorlar ama esas olarak yargılamak ve mahkum etmek istedikleri emekçilerin direnme hakkı, ekmek ve onur mücadelesidir.

Biz orada olacak ve açlığın 190 gündür ısrarla anlattığını kelimelere dökeceğiz. Sözümüzü söyleyeceğiz.

Sizi de bekliyoruz. Çünkü bizi bu zalim hücrelerden çekip alacak olan bizim için mahkeme kuranların adaleti değil, sizin sahiplenmeniz olacak.

Bunu çok iyi biliyoruz.

Canımız Türkiye ve dünya halkları, sadece bizim için değil, insan olmaktan kaynaklanan haklarımızı savunmak için, kamu emekçilerinin ekmek ve onur mücadelesinin yargılanamayacağını göstermek için, tüm yoksullar ve ezilenler için orada olmalısınız.

Tecritte geçen 114 günden sonra fiziken aranızda olmak sizi, dostluğunuzu, yoldaşlığınızı daha yakından hissedeceğimiz için heyecanlıyız.

Görüşeceğiz!

Sevgi ve Bağlılıkla”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler