Fethullah Gülen: Suikastler olabilir, üzerimize yıkmaya çalışabilirler

Fethullah Gülen, son yayımlanan videosunda "çok önemli bazı kişiler"in öldürüleceğini, bunun kendilerinin üzerine atılacağını, 'darbe' denebilecek kargaşalar çıkarılacağını ileri sürdü. Gülen'in sözlerinin, Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerdeki "Yeni 15 Temmuzlara hazır mısınız?" sorusuyla örtüşmesi dikkat çekti.

Fethullah Gülen: Suikastler olabilir, üzerimize yıkmaya çalışabilirler

Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen, Cemaat'in sosyal medya hesaplarından 'Üçüncü şeytanlık faslı / Hizmet’e yeni komplo' başlığıyla paylaşılan videoda 15 Temmuz'la ilgileri olmadığını haklarında yalan haberler çıkarıldığını iddia ederken, çok önemli bazı kişilere suikastler yapılacağını ileri sürdü.

Gülen’in bu sözlerinin Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde seçmenlerine hitaben kullandığı “Yeni 15 Temmuzlara hazır mısınız?” sorusuyla örtüşmesi dikkat çekti.

Söz konusu videoda 17-25 Aralık operasyonları ve 15 Temmuz darbe girişimleriyle ilgileri olmadığını iddia eden Gülen sözlerine kendileri hakkında yeni bir komplo hazırlandığını şu sözlerle ifade etti: "(…) Acaba şimdi ne yapsak? Öyleyse daha ciddisini yapmamız lazım. Çok önemli bazı kimseleri öldürmemiz lazım. Doğrudan doğruya… Neyi söylüyorum, biliyor musunuz… Ayağa düşmüş şekilde konuşulanları söylüyorum. Kapalı kapılar arkasında konuşulan şeyleri söylüyorum. Meseleye ‘darbe’ dedirteceğimiz şekilde yeni bir kargaşa tipi… Öyle ki, ülkede bir kısım kandıramadıklarımızı kandıralım. Dünyada kamuoyunu lehimize değiştirelim. Böyle bir şeyin zilleri çalmaya başlamıştır. (…)"

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler