Göreve iade edilen 264 öğretmen sürgün edildi

Diyarbakır'da KHK ile açığa alındıktan sonra göreve iade edilen öğretmenlerden 264'ü, MEB kararıyla il dışına gönderildi. Eğitim Sen 'sürgün' olarak nitelediği karara tepki gösterdi.

Göreve iade edilen 264 öğretmen sürgün edildi

 Diyarbakır’da açığa alındıktan sonra görevlerine iade edilen öğretmenlerden 264’ünün ‘zorunlu yer değişikliği’ gerekçesiyle il dışına gönderildiği belirtildi. Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi karara tepki gösterdi.

Diyarbakır’da OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile önce açığa alınan yaklaşık 4 bin 400 öğretmenden 180’i mezlekten ihraç edildi, diğerleri ise görevlerine iade edildi.

Görevlerine iade edilen ve haklarında soruşturma yürütülen Eğitim-sen üyesi 264 öğretmenin bugün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından zorunlu yer değişikliği nedeniyle il dışına gönderildiği belirtildi.

Eğitim Sen'den karara tepki 

Kararın öğretmenlere tebliğ edilmeye başlandığı kaydedilirken, Eğitim- Sen Diyarbakır Şubesi Milli Eğitim Bakanlığı’na tepki gösterdi. Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi sosyal medya hesabından, “Açığa aldınız, ihraç ettiniz, tutukladınız. Yetmedi şimdi de sürgün ediyorsunuz. Yılmayacağız! Direneceğiz! ve Kazanacağız” mesajını paylaştı.

(DHA)

Etiketler: OHAL, khk, Sürgün, Eğitim Sen

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler