Gezi'nin 'sapanlı teyzesi' Emine Cansever tutuklandı

Gezi eylemlerinde elindeki sapanıyla katılmayla bilinen Emine Cansever 11 kişi ile beraber çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Emekli-Sen üyesi olan Emine Cansever’in iddianamesinde “Emekliler Meclisi isimli bir örgüte üye” iddiası yer aldı.

Gezi'nin 'sapanlı teyzesi' Emine Cansever tutuklandı

İstanbul’da son haftalarda devam eden operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Gezi eylemlerinde elindeki sapanıyla görüntülenen Emine Cansever adliyeye sevk edildi. Cansever’in içinde bulunduğu 11 kişiden 10’nun ‘Örgüt üyeliği’ iddiasıyla tutuklanmalarına karar verildi.

İddianamede Emine Cansever’in ‘Emekliler Meclisi’ adında bir örgüt kurduğu ve yönettiği iddiası da yer aldı. Hakkında tutuklanma kararı verilen Emine Cansever’in avukatı ise Cansever’in sağlık sorunlarına dikkat çekerek, cezaevi koşullarında kalamayacağını söylüyor.

Dün gece mahkemeye çıkarılanların isimleri şöyle:  Emine Cansever, Onur Bilgiç, Ezgi Dilan Balcı, Cihan Keşkek, Ali İhsan Kaya, Öznur Çetin, Okan Özer, Meltem Özer, Şevket Avcı, İsmail Cengiz Mumcu, Naim Feyzullah Eminoğlu tutuklandı. Meltem Özer adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

(Jinnews)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler