Gerger İmam Hatip yurdunda 20 çocuğa istismar ve tecavüz

Adıyaman’daki bir imam hatip lisesinin yurdunda kalan 18 öğrencinin iki yıl süreyle istismara maruz bırakıldığı, 2 çocuğun tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

Gerger İmam Hatip yurdunda 20 çocuğa istismar ve tecavüz

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre; Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın birinci duruşması dün görüldü. İddianameye göre Gerger İmam Hatip Lisesi’nin öğrenci yurdunda müstahdem olarak görev yapan Mehmet Sait G., 2015-2016 yılları boyunca 18 çocuğa istismarda bulundu. 15 yaşından küçük yaşta olan çocuklardan ikisine tecavüz ettiği ifade edilen Mehmet Sait G. hakkında ayrıca “15 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar, tehdit, şantaj ve müstehcenlik” suçlamaları yöneltildi.

Mahkeme; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Adıyaman Barosu’nun müdahillik başvurusunu kabul etti. Mağdur çocukların aileleri duruşmaya katılmadı. Mağdurların ifadelerinin Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi yoluyla alınmasına karar verildi. Duruşma sonunda sanığın tutukluluk halinin devamına ve dava içerikleriyle ilgili yayın yasağı konmasına karar verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler